„Gargždai“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą

V. Kuralavičiaus/NKL nuotr. V. Kuralavičiaus/NKL nuotr.

Ketvirtadienį pirmąjį sezono pralaimėjimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL – VIKINGLOTTO) pirmenybėse patyrusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (8-1) pasiekė revanšą.

Povilo Šakinio auklėtiniai išvykoje 64:52 (17:15, 19:8, 10:19, 18:10) įveikė Gargždų „Gargždus“ (7-1) ir taip susigrąžino lyderių pozicijas. Ketvirtadienio susitikimą Marijampolėje „Gargždai“ per pratęsimą laimėjo 76:75.

Šįkart taip pat vyko atkakli kova, o „Sūduva-Mantinga“ atsiplėšė tik ketvirtajame kėlinyje. Jonas Zakas pataikė dvitaškį, Edvinas Jezukevičius realizavo baudas, metimą iš po krepšio pridėjo Rokas Stankevičius ir svečių pranašumas pasiekė 8 taškų ribą (52:44).

Neilgai trukus Žygimantas Šimonis pelnė 4 taškus paeiliui, E. Jezukevičius bei Tomas Galeckas smeigė po tritaškį ir atkarpą 10:0 laimėjusi „Sūduva-Mantinga“ susikrovė 16 taškų persvarą – 62:46.

„Visų pirma labai akcentavome gynybą nuo pat pradžių ir išskyrėme jų lyderius. Vyrai tikrai atidirbo ir išpildėme praktiškai viską, ką buvome sutarę. Manau, jog tai parodo ir rezultatas“, – po pergalės sakė P. Šakinis.

„Mes geriau pasiruošėme prieš jų gynybą ir žaidėme žymiau agresyviau nei ketvirtadienį. Metėme nemažai baudų, turėjome laisvų metimų ir tas pataikymas buvo šiek tiek geresnis. Aišku, klaidų neišvengėme, bet visumoje viskas susidėjo į rungtynių pabaigą, o po geros gynybos atsiriša ir rankos, tad pagavome bangą ir laimėjome“, – pridėjo strategas.

Marijampolės ekipoje naudingiausiai žaidęs T. Galeckas per 25 minutes pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo bei surinko 16 naudingumo balų.

Šeimininkams šiose rungtynėse koją labiausiai kišo klaidos – „Gargždai“ prarado 22 kamuolius. Palyginimui, „Sūduva-Mantinga“ padarė 13 klaidų.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 10 (1/4 trit.), Modestas Kumpys 9 (2/9 dvit., 1/5 trit., 9 atk. kam.), Jonas Dumašius ir Eimantas Žilius po 7.

„Sūduva-Mantinga“: Tomas Galeckas 15 (4/5 dvit., 2/6 trit.), Žygimantas Šimonis 13 (3/8 trit.), Rokas Stankevičius ir Jonas Zakas po 7.