Gargždų krepšininkai reguliarųjį sezoną užbaigė galingai – įveikė čempionato lyderę

Nesustabdomas buvo Mantas Ruikis, kuris per 30 minučių pelnė 40 taškų, atkovojo 4 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 43 naudingumo balus. Mato Baranausko nuotr. Nesustabdomas buvo Mantas Ruikis, kuris per 30 minučių pelnė 40 taškų, atkovojo 4 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 43 naudingumo balus. Mato Baranausko nuotr.

Mantas Ruikis ant parketo surengė tikrą šou, o jo vedamas „Gargždų“ (18-10) klubas pergalingai užbaigė NKL – VIKINGLOTTO pirmenybių reguliarųjį sezoną. Eriko Kubiliaus auklėtiniai namuose 105:83 (27:17, 25:25, 19:21, 34:20) įveikė čempionato lyderę Jonavos „CBet“ (24-4) ekipą.

Įveikę Jonavos ekipą, „Gargždai“ pergalėmis susilygino su Kauno „Žalgirio“ dubleriais (18-10), tačiau dėl geresnio tarpusavio santykio aplenkė juos turnyrinėje lentelėje bei reguliarųjį sezoną užbaigė penktoje vietoje. Aštuntfinalyje gargždiškiai kausis su paskutinį bilietą į atkrintamąsias iškovojusia bei dvyliktoje vietoje likusia Vilniaus „Perlo Energijos“ (10-18) ekipa.

Įspūdingą pasirodymą nugalėtojų gretose surengė M. Ruikis. 35-erių veteranas per 30 minučių pelnė 40 taškų (8/13 dvit., 7/9 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir surinko 43 naudingumo balus.

M. Ruikis pakartojo šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą, kuris iki šiol priklausė Šakių „Vyčio“ puolėjui Aurelijui Pukeliui.

M. Ruikio asmeninis rekordas NKL – VIKINGLOTTO yra 42 taškai.

Aštuntfinalio serija bus žaidžiama iki 2 pergalių. Jeigu prireiks trečiųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos Gargžduose.

Tuo metu turnyrinės lentelės viršūnėje esantys „CBet“ krepšininkai kartu su kitomis trimis geriausiomis čempionato komandomis keliauja tiesiai į ketvirtfinalį.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Manto Ruikio baudos metimo antrojo kėlinio viduryje susikrovė 17 taškų persvarą (42:25).

Vis dėlto svečiai baltos vėliavos neketino kelti, atsakė spurtu ir po Nojaus Pankratjevo dvitaškio trečiojo kėlinio pabaigoje „CBet“ deficitas ištirpo iki 5 taškų (63:68).

Galutinai reikalus E. Kubiliaus auklėtiniai sutvarkė lemiamame ketvirtyje, kuomet surengė atkarpą 11:2 ir likus 8 minutėms turėjo 16 taškų persvarą (82:66).

Jonavos ekipai šiose rungtynėse negalėjo padėti Gediminas Žalalis, Laimonas Kisielius, Aurimas Urbonas ir Darius Tarvydas. „Gargždų“ klubui nepadėjo pagrindinis atakų organizatorius Deividas Anužis.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 40 (7/9 trit., 5 rez. perd.), Modestas Kumpys 23 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Jonas Dumašius 17 (5 atk. kam.), Ernestas Bružas 12 (6 rez. perd.).

„CBet“: Liamas O'reilly 21 (5/8 dvit.), Edvinas Šeškus 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Kahlilas Thomasas 15 (8 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 13 (3/8 trit., 5 rez. perd.), Ignas Labutis 12 (5 atk. kam.).