Lemiamą šturmą surengę „Gargždai“ pirmą kartą klubo istorijoje pateko į ketvirtfinalį

Gargždų ekipos gretose pasižymėjo Mantas Ruikis, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 22 taškai (6/8 dvit., 2/8 trit., 4/5 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai. NKL/M.Baranausko nuotr. Gargždų ekipos gretose pasižymėjo Mantas Ruikis, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 22 taškai (6/8 dvit., 2/8 trit., 4/5 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai. NKL/M.Baranausko nuotr.

Per paskutines 6 minutes 11 taškų deficitą panaikinę „Gargždai“ žengė į NKL – VIKINGLOTTO ketvirtfinalį. Eriko Kubiliaus auklėtiniai antrose aštuntfinalio rungtynėse svečiuose 85:81 (11:21, 23:17, 22:25, 29:18) įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Gargždiškiai seriją laimėjo 2-0. Ketvirtfinalyje ekipa susitiks su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri reguliariajame sezone liko ketvirtoje vietoje.

Gargždiškiai į ketvirtfinalį pateko pirmą kartą klubo istorijoje. Prieš tai per du sezonus geriausias „Gargždų“ rezultatas buvo pasiektas aštuntfinalis.

Iki mačo pabaigos likus 5 min. ir 43 sek. „Gargždai“ atsiliko 60:71, bet Jonas Dumašius pataikė iš toli, Ernestas Bružas surinko penkis taškus paeiliui ir svečiai priartėjo iki 68:71.

Likus 3 minutėms vilniečius patempė Arno Adomavičiaus tritaškis (74:68), bet Oskaras Pleikys įmetė dvitaškį, Mantas Ruikis pasižymėjo dvitaškiu, o po to – ir tritaškiu su pražanga, o „Gargždai“ likus 100 sekundžių jau pirmavo 76:74.

A. Adomavičius taikliomis baudomis rezultatą išlygino, bet „Gargždus“ į priekį vėl išvedė Mantas Ruikis (79:76).

Likus 24 sek. „Gargždai“ po Ernesto Bružo baudų metimų valdė situaciją (81:76), bet Jokūbas Rubinas atsakė dvitaškiu, Eimantas Žilius įmetė tik vieną baudą, o po Ado Šimonio tritaškio likus 10 sek. vilniečiai priartėjo iki 81:82.

Galiausiai E. Bružas sumetė baudas (84:81), Ado Šimonio tolimas šūvis tikslo nepasiekė ir pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį šventė „Gargždai“.

Gargždų ekipos gretose pasižymėjo Mantas Ruikis, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 22 taškai (6/8 dvit., 2/8 trit., 4/5 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 27 naudingumo balai.

Vilniaus komandai Arnas Adomavičius per 29 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Perlas Energija“: Arnas Adomavičius 19 (5/9 dvit., 2/8 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Justas Šukelis 14 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), Robertas Subotkevičius 13 (5/5 dvit.), Jokūbas Rubinas 8 (4/6 dvit.), Erikas Jermolajevas 7.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 22 (6/8 dvit., 2/8 trit., 10 atk. kam., 27 naud. bal.), Jonas Dumašius 16 (4/8 dvit., 5/6 baud., 3 per. kam.), Ernestas Bružas (1/6 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Arvydas Kačinas (4/4 dvit.) ir Oskaras Pleikys (5/8 dvit., 8 atk. kam., 4 kld.) po 10, Modestas Kumpys 9 (2/9 dvit., 1/5 trit., 12 atk. kam.), Eimantas Žilius 7 (4 kld.).