Klaipėdos rajono baidarininkų meistrų pergalės Šiaurės šalių maratone Švedijoje

Asmeninio albumo nuotr. Asmeninio albumo nuotr.

Ilgąjį savaitgalį Malmėje (Švedija) vyko Atviras šiaurės šalių baidarių ir kanojų irklavimo maratono čempionatas, kuriame dėl Šiaurės šalių maratono nugalėtojų titulų rungėsi Švedijos, Danijos, Norvegijos, Suomijos, Vokietijos, Estijos ir Lietuvos atstovai.

Lietuvai atstovavo Klaipėdos rajono sporto klubo Sportuok su Sigitu baidarininkai Sigitas Bulovas ir Verner Šermokas, kurie rungtyniavo 17 km distancijoje, vienviečių ir dviviečių baidarių klasėse.

Pirmąją dieną (sekmadienį) vykusiose vienviečių baidarių varžybose tarp vyrų, kurių amžius 60-64 metai, greičiausiai 17 km nuotolį per 1:13.16,78 val. įveikė ir nugalėtoju tapo Sigitas Bulovas, sidabro medalį šioje rungtyje iškovojo Verner Šermokas (1:14.41,94), o trečias finišo liniją kirto Danijos atstovas Carsten Pankoke (1:17.21,12).

Kitą dieną Malmės centrą juosiančiame kanale bangas kėlė dviviečių baidarių įgulos. Tarp baidarininkų, kurių amžius 35+ metai, sidabro medalius iškovojo S. Bulovas ir V. Šermokas. Nugalėtojais šioje valčių klasėje tapo danai Henrik Vedel ir Vahan Ter-Vardanyan, o trečia finišavo kita Danijos įgula.

Tai pirmosios ir labai sėkmingos tarptautinio lygio šių metų varžybos, po kurių sportininkai nesiilsės. Irkluotojai aktyviai ruošiasi Europos meistrų žaidynėms, kurios vyks liepos 6–9 dienomis Tamperėje (Suomija), bei rugpjūčio 28–31 dienomis vyksiančiam Pasaulio maratono čempionatui Vejene (Danija).