Paskutinėse šio sezono rungtynėse BC „Gargždai“ patyrė pralaimėjimą

Roko Lukoševičiaus nuotr. Roko Lukoševičiaus nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susirungė priešingas pozicijas turnyro lentelėje užimantys klubai, o mačas baigėsi dėsningu rezultatu.

Vilniaus „Rytas“ (27-6) savo arenoje nugalėjo „Gargždus“ (6-27) – 91:65 (23:19, 21:15, 20:21, 27:10).

Šeimininkai savo pranašumą įrodinėti bandė nuo pirmųjų atakų, o dviženkliu skirtumu atsiplėšė sužaidus vos penkias minutes – 16:4. Pabėgusio „Ryto“ atsipalaidavimu geriausiai naudojosi Šarūnas Beniušis, pasižymėjęs galingu dėjimu – 19:23.

Antrajame ketvirtyje dėjimų taip pat netrūko, bet jais dažniau smaginosi vilniečiai. Tokiu būdu kėlinį pradėjo Gytis Masiulis, vėliau ataką „žemė – oras“ sėkmingai užbaigė Lukas Uleckas, lanko tvirtumą patikrino ir Justinas Gorhamas. „Gargždai“ kovoje išliko kėlinį tritaškiu uždarius Juliui Kazakauskui (34:44).

Antrojoje mačo dalyje svečiams pavyko priartėti ir iki šešių taškų (52:58), o šeimininkai rado netikėtą herojų – Modestas Babraitis komandą patempė tritaškiu ir dvitaškiu su pražanga – 70:57. Vėliau svarbią septynių taškų paeiliui atkarpą surengė ir rungtynes uždarė L. Uleckas (77:60).

Efektyviausiu mačo žaidėju tapo Elvaras Fridrikssonas – 26 minutės, 13 taškų (2/3 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 6/8 baudų metimų), 2 atkovoti, 6 perimti ir prarastas kamuolys, 9 rezultatyvūs perdavimai, 4 išprovokuotos pražangos bei 25 naudingumo balai.

Abiems komandoms nekrito tritaškiai (atitinkamai 6/24, 25 procentai ir 7/26, 27 procentai), o naudingumo balais „Rytas“ laimėjo dar užtikrinčiau nei taškais – 114:59.

Paskutinėmis minutėmis su gautu šansu sunkiai tvarkėsi „Gargždų“ 17-metis Juozas Virkutis, vos per penkias minutes susirinkęs keturias pražangas, viena iš jų teisėjų buvo peržiūrima ir dėl pavertimo nesportine.

Abi komandos rungtynes pasitiko ne pačių pajėgiausių sudėčių – vilniečiai neturėjo Martyno Echodo, Margirio Normanto, Marcuso Fosterio, Kendale’o McCullumo ir Benedeko Varadi, ant parketo nepasirodė ir mačui registruotas Gytis Radzevičius. Svečiai stokojo Giedriaus Staniulio, Mindaugo Stašio ir Mariaus Runkausko, antrajame kėlinyje susižeidė Aurimas Urbonas.

Klubai šiuo maču baigė savo reguliarųjį sezoną. Gargždiškiai debiutuodami „Betsafe-LKL“ liko vienuolikti, o „Rytas“ ruošiasi atkrintamosioms dar nežinodamas galutinės savo pozicijos. Sulaukę Kauno „Žalgirio“ (27-4) pralaimėjimų vilniečiai galėtų pakilti ir į pirmąją vietą.

Povilo Šakinio auklėtiniams šį sezoną taip ir nepavyko įkąsti „Rytui“. Ankstesnius mačus čempionai taip pat laimėjo užtikrintai – 99:81 bei 102:72.

„Rytas“: Gytis Masiulis 18 (5/6 dvitaškių, 6 atk. kam.), Lukas Uleckas 15 (5/6 dvitaškių, 5 atk. kam.), Tomas Lekūnas ir Elvaras Fridrikssonas (9 rez. perd., 6 per. kam.) po 13, Justinas Gorhamas 11, Modestas Babraitis 10.

„Gargždai“: Joshua Newkirkas 16 (7 rez. perd.), Šarūnas Beniušis 12, Julius Kazakauskas 11 (14 atk. kam.), Jy'Lanas Washingtonas 10.