Žengtas dar vienas svarbus žingsnis, padėsiantis atgaivinti unikalų istorinį kultūros paveldo objektą – Karaliaus Vilhelmo kanalo statinių komplekso Lankupių šliuzą. Jau parengtas šio statinio tvarkybos (remonto, restauravimo, avarijos grėsmės pašalinimo) darbų projektas, kuris finansuotas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Paveldotvarkos programos ir Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis. Projekto užsakovas – Kultūros infrastruktūros centras. Projektą parengė UAB „Hidroterra“.
1864 m. pastatytas Lankupių šliuzas pagal istorinius duomenis buvo plytų mūro ir su mediniais dvivėriais, rankiniu būdu valdomais vartais. Planuojamais tvarkybos darbų projekto sprendiniais numatoma išlaikyti tas pačias šliuzo technines charakteristikas, kokios yra išlikusios po šliuzo kapitalinio remonto 1960–1968 m.
Projekto pagrindinis uždavinys – užtikrinti šiam inžineriniam hidrologiniam statiniui fizinę būklę, atitinkančią jo pirminę funkcinę paskirtį, kartu išsaugant jo, kaip paveldo objekto, vertingąsias savybes.
Darbų projekte numatyta sutvirtinti medines, gelžbetonines ir metalines tilto konstrukcijas – vartus, šliuzo priežiūros tiltelius, jų turėklus.
Įrengus elektros instaliaciją, bus atkurti viršutinių ir apatinių šliuzo vartų atidarymo ir uždarymo mechanizmai. Taip pat bus tvarkomi ir vandens lygio reguliavimo mechanizmai, sklendės, krumpliaračiai, kuriuos per ilgą laiką paveikė korozija.
Planuojama sutvarkyti ir kanalo šlaitus – pašalinti šlaitų eroziją sukeliančius krūmynus, kelmus su šaknimis.
Projekte numatyta rangos darbus vykdyti dviem etapais.
Bendra objekto statybos ir montavimo darbų kaina – 2292,533 tūkst. Eur. Projektui įgyvendinti bus ieškoma ir išorės finansavimo šaltinių.
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Sveikatos centre Gargžduose prasideda remonto darbai: keisis kai kurių paslaugų teikimo vietos
25 balandžio 28, Pirmadienis 17:25 Paskelbtas Aktualijos
-
Kai reikia remontuoti, bet trūksta pinigų: ar geriau ieškoti kaip užsidirbti, ar imti paskolą vekseliu?
25 balandžio 22, Antradienis 21:58 Paskelbtas Aktualijos
-
Per dvejus metus Drevernoje bus pastatytas naujas šliuzas – pasirašyta sutartis su rangovu
25 kovo 24, Pirmadienis 10:29 Paskelbtas Savivalda
-
Drevernos upės senvagėje bus įrengtas naujas šliuzas – jau ieškoma rangovo
24 gruodžio 03, Antradienis 10:50 Paskelbtas Savivalda
-
Klaipėdos rajone – Europos paveldo dienų renginiai
24 rugsėjo 05, Ketvirtadienis 10:01 Paskelbtas Laisvalaikis
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 773 svečiai (-ių) ir narių nėra