Penktadienį Gargždų krašto muziejų užliejo tarpukario dvasia. Čia po ilgo muziejininkų triūso buvo atidaryta nauja ekspozicija „Tarpukario Gargždai 1918–1939 m." Be to, paminėtas įstaigos 10-ies metų jubiliejus.
Žmonės bendradarbiauja noriai
Dvejus metus trukęs Gargždų krašto muziejaus darbas ir pastangos buvo vainikuotos su kaupu – į šventę „Tarpukario dvasia mano mieste" atskubėjo gausus būrys svečių. Juos pasitiko muziejaus darbuotojos, pasidabinusios lyg tarpukario damos.
Muziejaus direktorė Sigita Bučnytė visus informavo, kad muziejaus įkūrimas žymimas keliomis datomis: Tarybos sprendimu ir įregistravimu 2005 m. balandžio 1 d. ir tų pačių metų gruodį, kai įstaiga atvėrė duris svečiams. Pasak S.Bučnytės, šventei pasirinktas ruduo, kai dar galima pabendrauti gamtoje, be to, atnaujinta muziejaus ekspozicija.
Muziejaus direktorė pasidžiaugė, kad nuolat sulaukiama skambučių ar laiškų, kuriuose siūloma paskolinti ar padovanoti eksponatus, pasidalinti informacija. Už geranoriškumą ir pasidalijimą eksponatais įteiktos padėkos. Taip pat padėkota kitoms įstaigoms, padedančioms ir bendradarbiaujančioms su Gargždų krašto muziejumi.
Pasidalino asmenine kolekcija
Šventės metu atidaryta itin vertinga tarpukario laikotarpio valstybės apdovanojimų paroda. Savo asmenine kolekcija, kurios pagrindu parengta paroda, su muziejumi ir jo lankytojais pasidalino kraštietis Algirdas Aužbikavičius. Kaip tvirtino S.Bučnytė, paroda yra unikali, nes joje eksponuojami aukščiausi valstybės apdovanojimai, įteikti Nepriklausomos Lietuvos gyvavimo laikotarpiu.
A.Aužbikavičius prisipažino, kad kolekcionavimu susidomėjo maždaug prieš 20 metų. Iš pradžių jis rinko atvirukus, pašto ženklus.
„Ateina laikas, kai susimąstai, kad negali visko surinkti ir tuo labiau apie viską žinoti, nes žinios yra pats didžiausias turtas. Tai sąmoningai ar nesąmoningai mano veikla pakrypo į Lietuvos tarpukario 1919–1940 m. apdovanojimus. Pradėjau domėtis literatūra, pamačiau, kad už kiekvieno apdovanojimo slypi graži apdovanoto žmogaus asmenybė su savo istorija", – prisiminė kolekcininkas.
Įsiamžino fotosesijoje
Po iškilmingos šventės, vykusios muziejaus kieme, visi suskubo į jo vidų apžiūrėti A.Aužbikavičiaus apdovanojimų kolekcijos, taip pat pamatyti ekspoziciją „Tarpukario Gargždai 1918–1939 m."
Susirinkusieji mielai nors trumpam grįžo į tarpukario laikus. Tą padaryti leido specialiai sukurtos išskirtinės erdvės – pasienio, pradžios mokyklos klasės, istorinio pašto.
Dalyvavusieji šventėje taip pat turėjo galimybę sudalyvauti fotosesijoje, įsiamžinti su tarpukario meto rūbais ir iš karto gauti nuotrauką.
Retro šventės akimirkos – Simos Ulvikienės nuotraukose:
Paveikslėlių galerija
https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/6628-gargzd-krasto-muziejus-dovanojo-kelion-i-tarpukario-laikus#sigProGalleria59ce5e114d
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Etnografinių lauko tyrimų svarba regionų botaninei įvairovei atskleisti
25 balandžio 16, Trečiadienis 14:26 Paskelbtas Laisvalaikis
-
Tarptautinė konferencija Gargžduose atskleidė kultūros šaknis muziejuje
25 balandžio 11, Penktadienis 15:22 Paskelbtas Laisvalaikis
-
Tarptautinė konferencija Gargžduose: kaip muziejai tampa gyvomis istorijos pasakojimo erdvėmis
25 balandžio 07, Pirmadienis 11:40 Paskelbtas Aktualijos
-
Gargždų krašto muziejuje pristatyta knyga apie Žemaitijos kalvystę ir paminklinius kryžius
25 kovo 06, Ketvirtadienis 15:18 Paskelbtas Laisvalaikis
-
105 gyvenimo metai: Stasės Žužnienės stiprybė, optimizmas ir istorija
25 vasario 28, Penktadienis 16:34 Paskelbtas Verslas
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 418 svečiai (-ių) ir narių nėra