Gargždiškių robotai – tarp geriausiųjų

(6 balsai)
Gargždiškiai - tarptautinių robotų varžybų Estijoje prizininkai (J.Adomkaus fotografija) Gargždiškiai - tarptautinių robotų varžybų Estijoje prizininkai (J.Adomkaus fotografija)

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro Elektronikos ir robotų kūrėjų studijos dalyviai iš tarptautinių robotų varžybų Estijoje parsivežė net keturis apdovanojimus. Dviejų mokinių robotai užėmė I ir II vietas, o studijos mokytojo Donato Srėbaliaus robotai iškovojo I ir III vietas.

Gargždiškiai į robotų varžybas išvyko jau antrą kartą. Tačiau, kaip sako šios studijos mokinys ir varžybų dalyvis 18-metis Dovydas Putrius, šį kartą jiems pasisekė labiau. Robotai buvo tobuliau sukonstruoti, taigi varžytis su kitais Baltijos šalių robotais jiems buvo lengviau.

Gargždiškiai su savo pačių sukonstruotais robotais varžėsi trejose varžybų kategorijose. Viena iš kategorijų – Line follower arba linijos sekėjas. Šioje kategorijoje jaunųjų inžinierių robotai prizinių vietų neužėmė.

Sėkmė – sumo varžybose

Tačiau kitur sekėsi daug geriau. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos vienuoliktoko Manto Butkaus robotas mini sumo robotų kategorijoje užėmė I vietą. Šios kategorijos varžybų esmė – tos pačios kategorijos robotams, tarsi kokiems sumo imtynininkams, išstumti vienas kitą iš apibrėžto rato.

Studijos vadovas Donatas Srėbalius į varžybas vežėsi tris iRobotus. Vienas jų iRobot sumo kategorijoje laimėjo I vietą. Dar vienas D.Srėbaliaus pagamintas ir studijos nario valdomas robotas užėmė III vietą. iRobot sumo kategorijoje II vietą laimėjo ir būrelio narys Patrikas Paškauskas su savo pagamintu robotu.

Gamyba – brangus malonumas

Dar šviežiais išvykos įspūdžiais pasidalinęs „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientas D.Putrius apgailestavo, kad varžybose „Robotex 2013” nepasisekė jo robotams. Vaikinas buvo pasigaminęs du robotus, tačiau sugedo jų varikliai ir šie negalėjo važiuoti.

„Tačiau vien dalyvauti yra įdomu, nesvarbu, net jei ir nelaimi. Smalsu pažiūrėti, kaip konstruoja kiti, kokios naujovės. Pavyzdžiui, Klaipėdos universiteto atstovai, su kuriais kartu vykome, gamindami robotus pirmieji panaudojo 3D spausdintuvą. Norint pagaminti važiuojantį, bet nelabai sudėtingą robotą, reikia apie 300 litų. Sudėtingesni kainuoja dar daugiau. Pavyzdžiui aš savo robotams gaminti naudojau aliuminį, iš jo tekinau ratukus, jiems apvilkti pirkau protezų gamyboje naudojamą silikoną“, - pasakojo D.Putrius.

Vaikinas yra įsitikinęs, kad tokios varžybos duoda daug naudos. Robotus kartu su bendraamžiais konstruojantis vaikinas savo ateitį planuoji sieti su technologijomis – rinksis elektronikos inžinerijos studijas.