„Bangos“ merginos – jaunių sporto žaidynių vicečempionės

VšĮ „Gargždų futbolas“ nuotr. VšĮ „Gargždų futbolas“ nuotr.

Spalio 11 dieną Šiauliuose baigėsi pirmą kartą surengtos merginų, gimusių 1998-2000 metais, Lietuvos jaunių sporto žaidynės, kuriose „Bangos" merginos iškovojo antrąją vietą.

Žaidynėse norą dalyvauti pareiškė 12 komandų, kurios buvo suskirstytos į 4 pogrupius. „C" grupėje rungtyniavusios Klaipėdos rajono merginos be didelių sunkumų įveikė Klaipėdos miesto (4:1 ir 5:1) ir Kauno miesto (8:0 ir 9:0) futbolininkes bei pelnytai iškovojo kelialapį į finalines varžybas.
Spalio 9-11 dienomis į Šiaulių miesto stadione vykusias finalines varžybas pateko 4 stipriausios ekipos: Šiaulių miesto, Klaipėdos, Ukmergės ir Jonavos rajono futbolininkės, kurios tarpusavyje sužaidė vieno rato sistema. Pirmosiose rungtynėse Klaipėdos rajono merginos žaidė prieš Ukmergės rajono komandą. Aktyviau varžybas pradėjo labiau patyrusios Ukmergės atstovės, tačiau visos jų atakos buvo sėkmingai neutralizuotos baudos aikštelės prieigose. 20 rungtynių minutę po greitos kontratakos A.Lekavičiūtė baudos aikštelėje suklaidino dvi gynėjas ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Antro kėlinio pradžioje A.Lekavičiūtė dar kartą įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiavo netiksliai. Paskutinėmis rungtynių minutėmis didelėmis pajėgomis puolusios Ukmergės merginos stengėsi išplėšti bent lygiąsias, tačiau patikimai rungtyniavusi „Bangos" vartininkė A.Mikalauskytė išssaugojo savo vartus „sausus".

Antrą varžybų dieną Klaipėdos rajono merginos susitiko su Jonavos bendraamžėmis, kurios pirmą žaidynių dieną turėjo pripažinti Šiaulių komandos pranašumą. Dideliu intensyvumu rungtynes pradėjo Jonavos komanda, tačiau sukurtų progų nesugebėjo realizuoti. Kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė „Bangos" merginos ir vis dažniau pradėjo grasinti varžovų vartams. 23 minutė G.Bitkerytė baudos aikštelėje surado A.Lekavičiūtę, tačiau pastaroji uždelsė smūgiuoti. 34 rungtynių minutę aikštės viduriu prasiveržusi M.Grikšaitė perdavimu tarp gynėjų pasiuntė G.Bitkerytę vieną prieš vartininkę ir pastaroji išvedė gargždiškes į priekį. Antrajame kėlinyje jonavietės puolė lyginti rezultatą, o atsivėrus didesnėms erdvėms tarp žaidėjų naudojosi į greitas kontratakas išbėgančios „Bangos" merginos, tačiau iš patogių padėčių smūgiavusios G.Bitkerytė ir A.Lekavičiūtė niekaip nesugebėdavo padvigubinti rezultato. Visgi 39 minutę po G.Bitkerytės perdavimo iš aikštės krašto A.Lekavičiūtė pelnė antrą komandos įvartį, atnešusį svarbią pergalę.
Paskutinėse rungtynėse prieš Šiaulių komandą Klaipėdos rajono merginoms, norint iškovoti pirmąją vietą, užtekto ir lygiųjų, kadangi šiaulietės antrajame ture netikėtai nusileido Ukmergės komandai. Labai motyvuota Šiaulių komanda jau per pirmąsias 30 minučių pelnė tris įvarčius be atsako. Antrajame kėlinyje šiaulietės po standartinių situacijų dar dusyk pasiuntė kamuolį į gargždiškių vartus ir tik paskutinėmis rungtynių minutėmis R.Tarasevičiūtė, gavusi perdavimą iš E.Petrauskaitės, rezultatą kiek sušvelnino.

Klaipėdos rajono gretose vicečempionėmis tapo: A.Mikalauskytė, E.Jančauskaitė, R.Tarasevičiūtė, L.Bagdonaitė, L.Gečaitė, A.Lekavičiūtė, M.Grikšaitė, O.Naujokaitė, E.Petrauskaitė, G.Bitkerytė, S.Bagočiūtė, U.Andrijauskaitė ir K.Ubartaitė.