Mano GargždaiInteraktyvus žemėlapis – kur tęsia mokslus Lietuvos regionų abiturientai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Ruošiantis mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkai, parengtas interaktyvus abiturientų tolimesnio mokymosi žemėlapis. MOSTA (Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro) parengtame žemėlapyje galima matyti, kur stojo 2010-2016 m. abiturientai pagal regionus. Čia taip pat pateiktos aukštųjų ir profesinių mokyklų pasirinkimo prognozės iki 2025 m.

 

„Interaktyvus abiturientų pasirinkimo žemėlapis akivaizdžiai iliustruoja abiturientų tolimesnių studijų pasirinkimus pagal regionus. Tai svarbus įrankis darant sprendimus dėl povidurinio švietimo tinklo konsolidacijos“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

MOSTA parengtame interaktyviame žemėlapyje galima matyti, kur kokios apskrities bendrojo ugdymo mokyklų abiturientai renkasi tęsti mokslus, kiek jų studijoms renkasi savo regiono aukštąsias ir profesines mokyklas, o kiek išvažiuoja mokytis į kitus miestus.

2010 m. į aukštąsias ir profesines mokyklas atėjo 29,6 tūkst. abiturientų. Prognozuojama, kad jų skaičius 2017 m. mažės iki 18,1 tūkst. arba 40 proc., o 2025 m. – iki 14,7 tūkst. arba per pusę.

Interaktyvų abiturientų pasirinkimų žemėlapį galima rasti čia:

http://mosta.lt/lt/interaktyvus-duomenys

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 149 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,