Mano GargždaiPriekulėje vyko saugesnio interneto ambasadoriaus mokymai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Renginio akimirka. D. Kačinskienės nuotr. Renginio akimirka. D. Kačinskienės nuotr.

Niekada negali būti tikras, ką naujo dar atrasi benaršydamas internete. Saugiam vaikų darbui internete turi būti skirtas ypatingas dėmesys. Pastaruoju metu žalingo turinio sklaidos internete reguliavimas yra viena iš aktualių informacinės visuomenės plėtros problemų, kurios sprendimui vis daugiau dėmesio skiriama įvairiose Europos valstybėse.

 

Švietimo informacinių technologijų centras (ITC) vykdo Europos infrastruktūros tinklų priemonės (angl. CEF-Telecom) dalinai finansuojamą Saugesnio interneto projektą. Vienas iš projekto uždavinių – burti bendruomenę, kuriančią geresnį ir saugesnį internetą.

2017 metų rugpjūčio 23–25 d. Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir Agluonėnų pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja metodininkė Daiva Kačinskienė dalyvavo saugesnio interneto ambasadorių rengimo lektorių mokymuose. O per mokinių rudens atostogas, spalio 30 d. ir lapkričio 3 d., jau vedė pirmuosius mokymus rajono mokyklų mokytojams pagal ITC akredituojamą programą „Saugesnio interneto ambasadoriaus veikla šiuolaikinėje mokykloje: bendruomenės telkimas, užtikrinant saugią elektroninę erdvę mokiniams“.

Mokymuose dalyvavo 17 informacinių technologijų ir pradinių klasių mokytojų. Kartu su mokytojais aktualias šių dienų problemas mokymuose analizavo ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žvaginienė, kuri koordinuoja informacinių technologijų mokytojų veiklą rajone.

Trečią mokymų dieną, lapkričio 22 d., mokytojai toliau tobulino savo žinias, gebėjimus ir nuostatas apie tinkamą elgesį ir galimas grėsmes internete, sužinojo daug būdų, kaip jų išvengti. Aptarė tolimesnės veiklos gaires, siekiant saugios e. erdvės ženklo mokykloje, organizuojant Saugesnio interneto dienos (2018-02-06) ar savaitės paminėjimą savo mokykloje ir rajone.

Mokytojai, baigę šiuos trijų dienų mokymus, gaus pažymėjimus, patvirtinančius, kad tapo saugesnio interneto ambasadoriais savo mokyklose. Jie padės mokyklos bendruomenės nariams (administracijai, mokiniams, mokytojams, tėvams (globėjams)) spręsti saugumo internete problemas, informuos ir teiks pagalbą, susidūrus su grėsmėmis internete.

 

Mokymų akimirkos – D. Kačinskienės nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 79 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,