Mano Gargždai„Vaivorykštėje“ rinkosi mados kūrėjai

Įvertinkite šį įrašą
(6 balsai)
Gargždiškių kolekcija. G. Našlėno nuotr. Gargždiškių kolekcija. G. Našlėno nuotr.

Kaip ir kiekvienais metais, kai gamta pasipuošia įspūdingomis spalvomis, sujuda kūrybingi ir smalsūs kūrėjai. Tad nenuostabu, kad vieną šiltą gegužės penktadienio popietę Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko jaunųjų rūbų dizainerių konkursas-festivalis „Kitokia mada“.

 

Susibūrusi neformali jaunimo grupė įgyvendino projektą „30 metų madingi“, skirtą „Vaivorykštės“ gimnazijos 30-mečiui. Renginys mūsų mieste vyko septintą kartą, jo organizavimu rūpinosi gimnazijos dailės mokytojai Joana Lukienė, Rita Batečko, Gintautas Našlėnas. Jis finansuojamas pagal Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo veiklos projektų finansavimą, dėkojame parėmusiai Klaipėdos rajono savivaldybei. Organizatoriai dėkoja visiems, palaikiusiems jų iniciatyvą ir padėjusiems organizuoti renginį.

Kadangi konkursas-festivalis jau tapo tradiciniu, kiekvienais metais siekiama, kad augtų kolekcijų lygis ir daugėtų dalyvių iš skirtingų Lietuvos regionų. Šiais metais į gimnaziją iš Lietuvos miestų suvažiavo jaunieji dizaineriai, jų vadovai – sulaukta 25 kolektyvų (apie 250 jaunuolių) iš Klaipėdos, Plungės, Tauragės, Žadvainių, Endriejavo, Radviliškio, Šakių ir Kretingalės.

Kūrėjai patys demonstravo savo sumodeliuotus, siūtus rūbus. Kelias valandas trukęs pasiruošimas, po kurio moksleiviai apsiprato su scena – nenuvylė. Jaunieji dizaineriai pakerėjo žiūrovų širdis, prikaustė dėmesį laikysena, savo šypsenomis, ir, žinoma, savo kurtų darbų originalumu. Kūrybingiausi modeliai buvo įvertinti kompetentingos komisijos bei apdovanoti prizais.

Visi jaunieji dizaineriai apdovanoti įvairiomis nominacijomis, o labiausiai žiuri nustebino Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos kolekcija „ALL THAT JAZZ“. Išskirtinė kolekcija – „HABITUS“, kurios dizainerė – 10 klasės mokinė Kristina Petkutė iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, o Radviliškio „Lizdeikos“ gimnazijos mokinių kolekcijai „INTERPRETACIJA – tautinis kostiumas 2018“ skirta 3 vieta.

Už tautinių elementų panaudojimą 1 vieta skirta kolekcijai „Marių rankšluostėlis“ (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija), 2 vieta – kolekcijai „ETNO KLOSTĖS“ (Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija), III vieta – kolekcija „DIEVŲ MIŠKAS“ (dizainerė Laura Jurkaitytė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos abiturientė).

Konkursas-festivalis „Kitokia mada“ – mados, garso ir šviesos šventė, miesto ir mokyklų pristatymas, kuriame turiningai praleidome laisvalaikį. Mokiniams buvo sudarytos sąlygos ugdyti projektinio darbo, bendradarbiavimo ir bendravimo, darbo grupėse, kūrybinius įgūdžius, lavinti meninę intuiciją ir vaizduotę, susipažinti, susidomėti rūbų dizainerio, siuvėjo, sukirpėjo, visažisto ir kt. profesijomis. Pagaliau – parodyti save, pažiūrėti į kitus.

 

Gintauto Našlėno nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 663 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,