Mano GargždaiGandrų kasdienybė – tiesiogiai internetu

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Naujausi tyrimai rodo, kad Lietuva - šalis, kurioje vienam gyventojui tenka daugiausiai gandrų pasaulyje.

Šiomis dienomis gandrų lizduose jau klega jaunikliai. Populiarėja gandrų kasdienybės stebėjimas tiesioginėse transliacijose internetu. Taip pat internete pradėjo veikti svetainė, kurioje pateikiama išsami informacija apie daugiau nei 21.000 lizdų užregistruotų 2009–2010 metais Lietuvoje vykdytos baltųjų gandrų lizdų apskaitos metu.

Interaktyviame žemėlapyje pažymėta ir daugybė Klaipėdos rajone esančių gandrų lizdų, tačiau informaciją bet kuriuo metu gali papildyti vartotojai. Internetinę Baltųjų gandrų lizdų duomenų bazę galima rasti čia.

Čia galima atlikti vietovės paiešką visoje šalyje tiek pagal adresą, tiek pagal koordinates, žemėlapyje pateikiant visų baltųjų gandrų lizdų vietas. Galima peržiūrėti šių lizdų nuotraukas – jų daugiau nei 100.000, taip pat galima išsisaugoti jus dominančių vietovių nuorodas, siekiant peržiūrėti jas vėliau. Labai svarbu, kad duomenų bazėje įdiegta pranešimų teikimo funkcija, todėl bazės lankytojai gali teikti pranešimus apie naujai sukrautus baltųjų gandrų lizdus, paukščių perėjimą jau žinomuose  lizduose, apie sunykusius, išvirtusius ar kitaip sunaikintus lizdus ir kt.

 

Išperėjo įprastu laiku

Nors pavasaris buvo palyginti vėlyvas, įprastu laiku atskridę gandrai, perėti pradėjo įprastais terminais. Šiuo metu, kaip ir kasmet, gandrams prasideda didžiųjų šeimyninių rūpesčių metas. Stebint iš šalies, veiksmas lizduose tampa įdomesnis, dinamiškesnis – gandrai jau „nuobodžiai“ nebetupi ant kaušinių, o maitina jauniklius ar stovėdami sudaro šešėlį, kad jaunikliai išvengtų saulės sukeliamos vasariškos kaitros.

Galimybę jų „šeimyninį“ gyvenimą tiesiogiai stebėti galima specialių transliacijų dėka. Jų Lietuvoje veikia net trys.

Gandrų lizde Riešėje šiemet  pastebėti penki išsiritę jaunikliai. Gandrų šeimynai šie metai turtingesni nei pernai. Transliaciją galite stebėti čia.  

Kitas lizdas yra Šiaulių rajone, Naisiuose, vos 8 kilometrai nuo vieno garsiausių ir gausiausiai lankomų Lietuvos vietų – Kryžių kalnelio. Į Naisius gandrai paskrido balandžio 21 d. Pirma parskrido vienas, po kurio laiko pasirodė ir antrasis. Internetinę vaizdo kamerą įrengti gandrų lizde kilo agronomui, verslininkui, ūkininkui, mecenatui ir buvusiam seimo nariui Ramūnui Karbauskiui, transliaciją gali stebėti čia.

Taip pat tiesioginę transliaciją galite stebėti buvusio Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus internetiniame puslapyje. 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 126 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,