Mano GargždaiDofE programos dalyviai priėmė iššūkį

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
DofE programos dalyvių nuotr. DofE programos dalyvių nuotr.

Balandžio 17 dieną pasibaigus pamokoms dalis Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos DofE programos dalyvių, lydimi socialinės pedagogės Rositos Jankauskaitės ir matematikos mokytojo Giedriaus Žemaičio, nusprendė išbandyti savo jėgas – pėsčiomis įveikti 10 km atstumą (maršrutas Gargždai–Dovilai–Gargždai).

 

Dauguma mokinių tokį atstumą su grupe ir laikydamiesi žygiui keliamų reikalavimų ėjo pirmą kartą. Tai buvo mokinių ištvermės, pasirinktos žygiams aprangos bei avalynės, gebėjimo orientuotis aplinkoje pasitikrinimas. Gimnazistai analizavo žemėlapius, mokėsi sutarti grupėje, įgijo bendradarbiavimo įgūdžių ir patobulino kitus gebėjimus.

Ketvirtadienio popietę savo kelionę pradėjome nuo „Vaivorykštės“ gimnazijos. Mokiniai, pasiskirstę grupelėmis ir žiūrėdami į žemėlapyje nubraižytą maršrutą, tapo vedančiaisiais ir rodė kelią visai grupei, o likusieji, taip pat žiūrėdami į turimus žemėlapius, stebėjo, ar judame teisinga kryptimi. Kelyje vedančiosios grupės keitėsi viena su kita. Eidami mokiniai skaičiavo žingsnių poras, mokėsi naudotis kompasu, klausė žygio vadovo pastabų ir patarimų. Pasiekę Dovilus trumpam stabtelėjome, pasidalijome mintimis ir kelionę tęsėme toliau. DofE programos dalyvių grupė Gargždus pasiekė po 2 val. 10 min. Mokiniai turėjo puikią galimybę įgytas teorines žinias bei įgūdžius pritaikyti praktikoje, užduoti klausimus ir gauti atsakymus.

Šis iššūkis – tai dalis veiklos iš mokinių pasiruošimo bandomiesiems ir kvalifikaciniams DofE programos žygiams, dalyvių laukiantiems jau netrukus. Bandomieji (su žygių vadovo pagalba) DofE programos dalyvių žygiai numatomi tokia tvarka: pirmoji dalyvių grupė išvyksta balandžio 23–24 dienomis maršrutu Kuliai–Žadeikiai (nakvynės vieta)–Endriejavas (26 km.). Grupė balandžio 23 dienos rytą, susirinkusi mokykloje, apžvelgusi turimą įrangą, kuprines bei kitus reikalingus daiktus ir padedama DofE programos vadovų, sėkmingai startavo, o balandžio 24 dienos popietę grįžo įveikusi netgi 30 kilometrų. Antroji ir trečioji dalyvių grupės išvyksta gegužės 4–5 dienomis maršrutu Brožiai – Šukaičiai–Norgėlai (nakvynės vieta)–Rudgalviai (26 km.).

Kvalifikaciniai (mokiniai vyksta savarankiškai, juos stebi akredituoti žygių vertintojai) DofE programos dalyvių žygiai numatomi šiomis dienomis: pirmoji dalyvių grupė išvyksta gegužės 26–27 dienomis, maršrutas dar tikslinamas (26 km). Antroji ir trečioji dalyvių grupės – birželio 1–2 dienomis maršrutas taip pat dar tikslinamas (26 km). Ketvirtosios dalyvių grupės bandomasis ir kvalifikacinis žygiai numatomi birželio pabaigoje – rugpjūčio mėnesį.

Balandžio 29 dieną numatytas programos dalyvių susitikimas su Visuomenės sveikatos biuro specialistais, kurie mokiniams ves pirmosios pagalbos mokymus.

DofE programa – tai puiki galimybė pažinti ir savo gimtąjį kraštą, automobiliu nepasiekiamas vietoves, stebėti gamtą, ugdytis sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, pažinti save ir draugus. Tai galimybė susidurti su sunkumais ir patirti džiaugsmą juos įveikus. Juk kiekvienas įveiktas sunkumas – tai didelis asmeninis laimėjimas! Sėkmė pasitinka kelionėje, kai sieki tikslo!

 

DofE programos dalyvių nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 125 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,