Mano GargždaiIšradingos gargždiškės darbuose – Gargždų vardas

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)

Gargždų vardas iš akmenukų, iš prie karjerų augančių meldų, iš kankorėžių, vielos, popieriaus ir miesto peizažų. Tokią idėją įgyvendino gargždiškė Rita Čiornaitė.

Jos ir dar dviejų Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto vizualiojo dizaino katedros IV kurso studentų - Monikos Zakaraitės ir Tomo Narbutaičio kursiniai darbai tema „Gargždai 760“ kabo Klaipėdos rajono savivaldybės koridoriuje.

„Rudens semestrą buvo užduotis pasirinkti ir sukurti vizualizacijas Kretingai, Palangai ar Gargždams, šiemet švenčiantiems 760 metų įkūrimo jubiliejus. Esu gargždiškė, todėl nedvejodama ėmiausi Gargždų temos, - pasakojo R.Čiornaitė „Mano Gargždams“. -  Daug vaikštinėjau po Gargždus, turėjau progą pasidomėti istorija - iš kur tie Gargždai atsirado, kas jie tokie, kokia jų istorija, kodėl girgždas mūsų miesto pavadinime. Visai kitu kampu pažvelgiau į savo miestą. Buvo labai įdomu, kurdama miesto pavadinimus iš akmenų ar meldų, buvau įdarbinusi visą savo šeimą“, - sakė studentė, šiemet jau baigusi mokslus.

Vizualiojo dizaino darbus studentai kūrė visą rudens semestrą. Kiekvienas stengėsi gilintis į miesto istoriją, tradicijas, architektūrinį ir spalvinį koloritą. Projektui taip pat vadovavo nacionalinės premijos laureatas skulptorius Arūnas Sakalauskas, darbo vadovais buvo prof. Vakaris Bernotas, lekt. Lidija Kuklienė.

Specialiai „Mano Gargždams“ R.Čiornaitė atsiuntė daugiau fotografijų, kuriose improvizuojama Gargždų 760-ojo jubiliejaus tema.

Įkvėpti smagios studentės idėjos, ir kitus gargždiškius kviečiame kurti ir fotografuoti savo miesto vardą netikėtai, kitaip. Užrašykite Gargždų vardą taip, kaip Jums šauna į galvą, fotografuokite, siųskite fotografijas . Laimėkite marškinėlius, PRINT-IT dovanojamas knygas ir patirkite smagumą kurti savo miestui.

Gargždų vardas R.Čiornaitės fotografijose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 130 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,