Mano GargždaiTurizmo sezoną rajone vainikuos naujo traukos objekto atidarymas

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Per pusseptinto tūkstančio – toks skaičius turistų šią vasarą aplankė įdomiausias Klaipėdos rajono vietas. Didžioji dalis turistų – lietuviai, tačiau netrūko ir svečių iš užsienio. Tačiau besilankančiųjų skaičiai gali būti gerokai didesni, nes dalis turistaujančiųjų keliauja savarankiškai ir neprašo Turizmo informacijos centro pagalbos, kuris ir registruoja rajono svečius. Daugiausiai susidomėjimo sulaukė objektai, susiję su vandeniu, istorija ir etnografija. O jau šią savaitę rajono lankytinų vietų sąrašą papildys ir dar vienas naujas objektas – sveikatos takų sistema.

 

Naujiena – sveikatos takai

Šį išskirtinį objektą Klaipėdos rajono gyventojai ir svečiai galės išbandyti Pajūrio regioniniame parke. Jo atidarymas sutaps su Pasauline turizmo diena, kuriai skirti renginiai prasidės penktadienį. Tądien rajono muziejuose organizuojamos atvirų durų dienos, o šeštadienį visi laukiami parke, kur vyks šventinis renginys „Darnus ir sveikas judėjimas“.

„Sveikatos takų sistemą, kuri Pajūrio regioniniame parke bus pristatyta rugsėjo 28 dieną, sudaro net trys takai: „Raudonasis“ („Karklės“), „Geltonasis“ („Olando Kepurės“) ir „Mėlynasis“ („Kalotės“). „Raudonojo“ ilgis siekia 4 km, „Geltonojo“ – 3,5 km, o „Mėlynojo“ – 4,5 km. Bendras sveikatos takų ilgis yra 12 km. Pradėti jais vaikščioti galima bet kurioje patogioje vietoje. Jie yra žiediniai, tad pasivaikščiojus galima grįžti į tą vietą, nuo kurios pradėta eiti“, – sako rajono vicemerė, Turizmo tarybos pirmininkė Audronė Balnionienė.

„Galima pasirinkti vieną taką arba eiti 12 kilometrų visais takais, kurie yra paženklinti atitinkamomis spalvomis. Pradedant eiti sveikatos takais nuo Pajūrio regioninio parko direkcijos aikštelės, juose rasite lenteles su informacija apie nueitą atstumą“, – pasakojo Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.

Pajūrio regioniniame parke galima išbandyti ir 2 km ilgio ekologinį pažintinį taką „Litorina“, tinkamą ir mažiesiems vaikščiotojams.

Patogu tai, kad tiek prie Olando Kepurės, tiek prie Pajūrio regioninio parko lankytojų centro galima atvykti viešuoju transportu, tad pasivaikščiojus takais iki stotelių ilgai pėdinti neteks.

 

Nori pažinti gimtąjį kraštą

Klaipėdos rajono lankytinos vietos vis labiau populiarėja. Turizmo informacijos centras skaičiuoja, kad šia vasarą pas juos pasidomėti rajono lankytinomis vietomis užsuko per pusseptinto tūkstančio turistų. Ir nekyla abejonių, kad šis keliaujančiųjų skaičius gali būti gerokai didesnis, tik jie tai daro savarankiškai.

Didžiąją dalį turistų sudarė lietuviai, tad drąsiai galima teigti, kad jie vis dažniau keliauja po savo gimtąją šalį. Netrūko besidominčių aktyviomis pramogomis, lankytinomis vietomis, dviračių takais ir vykstančiais renginiais Klaipėdos rajone. Vis didesnį susidomėjimą rodo ir užsienio turistai – per 540 jų svečiavosi Turizmo informacijos centre. Daugiausia – vokiečiai, latviai, austrai, olandai ir estai.

Gargždų krašto muziejų aplankė apie 1 tūkst. turistų iš kruizinių laivų, kuriuos ypač domino čia pristatoma kilnojamoji paroda „Tremtis ir rezistencija Klaipėdos rajone“.

Turizmo tarybos pirmininkė Audronė Balnionienė džiaugiasi, kad Klaipėdos rajone turistų srautai vis didėja. Pasak jos, prie to prisideda ir unikalias pramogas siūlantys verslininkai.

„Tarp lietuvių ir užsienio turistų populiarus Drevernos mažųjų laivų uostas ir apžvalgos bokštas bei keltas, plaukiantis Dreverna–Juodkrantė–Dreverna maršrutu, Dinozaurų parkas, esantis Radailiuose, autentiškas Šiaurės Amerikos indėnų „Vinetu kaimas“, buriuotojų jėgos aitvarais traukos centru tapusi Svencelė, taip pat plaukimo baidarėmis Minijos upe paslaugos“, – įsitikinusi vicemerė Audronė Balnionienė.

Tuo pačiu turistai susipažįsta su mūsų kraštu, kupinu istorinių, etnografinių ir gamtinių vertybių, čia galima aptikti net šventovių, menančių protėvių laikus.

Karklėje esantis Olando Kepurės skardis visada gausiai lankomas, populiari edukacinė-pramoginė programa „Žuvies kelias“, vykstanti J. Gižo etnografinėje sodyboje Drevernoje. Ir visi Klaipėdos rajono muziejai sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

 

Nenuobodu ir šaltuoju sezonu

Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorė teigia, kad ir šaltuoju metų laiku Klaipėdos rajone yra ką nuveikti. Jos manymu, būtina susipažinti su krašto istorija apsilankant Gargždų krašto, Laisvės kovų ir tremties istorijos muziejuose, Agluonėnų ar J. Gižo etnografinėje sodyboje, lakūno Stepono Dariaus gimtinėje-muziejuje, pakrantės artilerijos baterijoje „Memel-Nord“.

„Muziejuose yra vykdomi įvairūs edukaciniai užsiėmimai skirtingo amžiaus asmenims. Klaipėdos rajono amatų centras Veiviržėnuose yra parengęs daugiau nei 15 įvairių programų. Kinas visada gera idėja! Gargždų kino teatre „Minija“ laukia ne tik naujausi filmai, bet ir kino technikos ekspozicija „Kino kelias“, – vardijo Daiva Buivydienė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 430 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,