Mano GargždaiRajono moksleiviai dalyvavo saugesnio interneto savaitės veiklose

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Rasos Žvaginienės nuotr. Rasos Žvaginienės nuotr.

Vasario 11 dieną ne tik daug kur Europoje, bet ir Lietuvoje, taip pat ir daugelyje Klaipėdos rajono mokyklų buvo minima saugaus interneto diena. Šiemet mokyklos buvo kviečiamos neapsiriboti viena diena, o visą antrąją vasario savaitę skirti šiai temai.

 

Gamino saugaus interneto simbolį

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Žvaginienė ir Klaipėdos rajono saugesnio interneto ambasadorė Daiva Kačinskienė vasario pradžioje kreipėsi į rajono mokyklų informacinių technologijų mokytojus su raginimu padėti savo mokiniams atkreipti dėmesį į savo saugumą interneto erdvėje. Džiugu, kad į kvietimą organizuoti edukacines saugesnio elgesio internete veiklas atsiliepė Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla, Gargždų „Minijos“ progimnazija, Agluonėnų pagrindinė mokykla, Vėžaičių pagrindinė mokykla, Dovilų pagrindinė mokykla, Endriejavo pagrindinė mokykla, Kretingalės pagrindinė mokykla, Šiūparių mokykla-daugiafunkcis centras.

Rajono mokyklose vyko daug įvairiausių renginių apie asmens duomenis, nuotraukų skelbimą internete, saugius slaptažodžius. Mokiniai informacinių technologijų pamokų metu žiūrėjo mokomuosius vaizdo įrašus, nagrinėjo realias situacijas, atliko testus, kurie leidžia pasitikrinti savo žinias ir įgūdžius.

Pradinių klasių mokiniai visose mokyklose buvo kviečiami su savo tėveliais gaminti saugaus interneto simbolį – mėlynąjį meškiuką. Mokytojai tikėjosi, kad tėveliai su savo vaikais gamindami meškučius turės galimybę pasikalbėti apie saugumo internete klausimus.

 

Sužinojo, kaip netapti nusikaltimo įrankiu

Kretingalės mokytojas Steponas Bambalas visą savaitę pertraukų metu mokinius kvietė saugaus interneto tema žiūrėti filmus, kurti plakatus ir dalyvauti smagioje viktorinoje.

Šiūparių mokinukai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ pasiūlytose edukacinėse veiklose „Apuoko pamokėlės“ ir „E. detektyvas“. Veiklas organizavo mokytoja Birutė Kerbedytė.

Veiviržėnų 6 klasės mokinės Julija ir Augustė bei jų mokytoja Ramutė Stankaitienė parengė pranešimus apie saugų internetą, pravedė viktoriną ketvirtokams ir penktokams, vyresnieji mokiniai apie saugumą diskutavo informacinių technologijų pamokose.

Dovilų mokiniai kartu savo mokytoja Daiva Vinciūniene visą savaitę nagrinėjo, kokie pavojai tyko internete, o 7 klasės moksleiviai vasario 13 dieną stebėjo tiesioginę transliaciją Dovilų bibliotekoje „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“. Moksleiviai sužinojo, kaip netapti nusikaltimo įrankiu, koks paauglių bendravimo būdas gali virsti spąstais, kaip elgtis nukentėjus ir kur ieškoti pagalbos.

Endriejave mokytojas Jurijus Ščerbakovas vedė saugaus interneto pamokas, su mokiniais žiūrėjo filmukus apie saugų internetą.

Vėžaičių ir Gargždų „Kranto“ pagrindinėse mokyklose organizuoti susitikimai su Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnėmis Diana Pipiriene ir Rasa Matevičiene, kurios diskutavo su mokiniais apie saugumą internete. Pareigūnės paskatino susimąstyti, kaip dažnai pateikiame savo duomenis bei viešiname asmeninį gyvenimą elektroninėje erdvėje ir atkreipė dėmesį, kad jei viską darytume apdairiai, grėsmių nekiltų.

 

Atliko tyrimą

Gargždų „Kranto“ mokytoja Violeta Liuksienė skatino mokinius pasitikrinti savo gebėjimus sprendžiant įvairius testus, sudarant minčių žemėlapius ir dalyvaujant kitose veiklose.

Mokytojas Virginijus Jonauskas pasakojo, kad vėžaitiškiai kūrė plakatus „Draugiško interneto“ tema, kalbėjo apie slaptažodžių stiprumą, tikrino, per kiek laiko galėtų būti atspėti jų slaptažodžiai, istorijos pamokų metu kalbėjo apie jaunos valstybės siekius ir iššūkius siekiant apsaugoti savo elektroninę erdvę. Mažiausi mokinukai interneto saugumo klausimus nagrinėjo piešdami, žiūrėdami vaizdo įrašus.

Mokytoja Raminta Birgėlienė pasakojo, kad Gargždų „Minijos“ progimnazijoje mokiniai programa „Scratch“ sukūrė žaidimą „Pavojai internete“, tema „Interneto platybės“, kurį ištestavo klasėje draugų pagalba. Projekto-žaidimo tikslas yra skatinti bendraamžius mąstyti apie interneto pavojus. Žaidimo kūrėjai ir testuotojai: Karolis Rašimas (7a), Loreta Gaigalaitė (6a), Kęsmina Kulikauskaitė (6d), Titas Žabinskis (7a). Taip pat aktyviai ruošėsi moksleivių renginiui „Informiko žinių forumas“, Kauno Technologijos Universitete. „Minijiečiai“ vykdė akciją, kurioje kvietė visus nusifotografuoti kartu su „Draugišku Internetu“, o septintokas Karolis Rašimas visiems rekomendavo pažiūrėti filmą „Tamsusis internetas“.

„eTwinning“ projektas „Mėlyno meškiuko saugaus interneto kampanija 2020“ Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Priekulės ir Agluonėnų mokiniams suteikė galimybę susipažinti, kaip aktualius šių dienų klausimus geba nagrinėti kitos Lietuvos mokyklos ir pasinaudoti jų patirtimi savo mokyklose. Agluonėnų ir Priekulės mokiniai kartu su kitais Lietuvos mokyklų partneriais atliko tyrimą su projekte dalyvaujančiais mokiniais. Tyrimas parodė, kad du trečdaliai tėvų niekada nepasiteirauja vaikų, kuo jie užsiima internete, liūdna, bet mokinių teigimu, tuo nesidomi ir jų mokytojai.

 

Siekiama atkreipti dėmesį į problemas internete

Agluonėnų pagrindinėje mokykloje taip pat vyko trys netradicinio ugdymo pamokos „Kurkime geresnį internetą kartu“, kuriose išbandytas Atvirkščios pamokos metodas. Informacinių technologijų mokytoja Daiva Kačinskienė pristatė mokiniams ir mokytojams virtualioje mokymosi aplinkoje „Moodle“ sukurtą mokymosi kursą, kuris visus mokslo metus bus atviras visiems: mokiniai bet kada turės galimybę sugrįžti ir pasikartoti savo žinias, ras patarimų, kaip tvarkytis su iškylančiomis problemomis. Mokytojai šia medžiaga galės pasinaudoti vesdami klasės valandėles, integruotas pamokas.

Priekuliečiai stebėjo Lietuvos policijos sukurtą vaizdo įrašą „Pavojai internete“. Rekomenduojame jį pažiūrėti visiems, nes tai profesionaliai pateikta aktuali medžiaga. 10 klasės mokiniai žiūrėjo pokalbio įrašą „Influenceris“ – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“. Diskusijos metu išryškėjo, kad mokiniai net nebuvo susimąstę, su kokiais iššūkiais susiduria žymūs žmonės virtualiame ir realiame pasaulyje.

Peržengėme ir Klaipėdos rajono ribas: informacinių technologijų mokytoja, saugaus interneto ambasadorė Daiva Kačinskienė sukaupta mokinių supažindinimo su internete tykančiais pavojais patirtimi vasario 18 d. dalinosi Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vykusioje penktoje Nacionalinėje švietimo įstaigų projektų parodoje „Projektų mugė”.

Saugesnio interneto savaitę buvo siekiama atkreipti dėmesį į vartotojams kylančias problemas internete. Tikimės, kad Klaipėdos rajono mokyklose mokiniai naudosis internetu kultūringai ir atsakingai, susimąstydami apie savo elgesio pasekmes. Juk dar 17 amžiuje žymiausias visų laikų matematikas Blezas Paskalis teigė: „Visas mūsų vertingumas – sugebėjimas mąstyti“. Teigiama, kad jis ir padėjo pagrindus kompiuterių atsiradimui.

 

Akimirkos iš veiklų – Rasos Žvaginienės nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 757 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,