Mano GargždaiDirektoriaus ataskaitą narstė komitetų posėdžiuose: kai pagyras keičia kritika

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Vaizdo įrašo stop kadras Vaizdo įrašo stop kadras

Praėjusios savaitės pabaigoje vykę Klaipėdos rajono savivaldybės komitetų posėdžiai tapo neįprastu reginiu rajono politika besidomintiems. Dvejus metus su „valstiečiais“ išvien dirbę konservatoriai ir liberalai, ne kartą viešojoje erdvėje besigyrę puikiai vykdomais darbais, pokyčiais rajone, šį kartą nutarė paieškoti priekabių Administracijos direktoriaus Artūro Bogdanovo 2020 metų veiklos ataskaitoje. Taip jau sutapo, kad pagal įstatymus ją privalu pateikti iki gegužės 1 d., tad klausimas svarstytas besikeičiančios valdančiosios daugumos šviesoje.

 

Toks buvusių kolegų persimainymas – balandžio 13 d. pasirašytos naujos koalicijos sutarties be Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos ir „Bendra“ narių atspindys (pastaruosius keičia socialdemokratų ir socialdemokratų darbo partijos atstovai). Primename, kad balandžio 16 d. buvo pareikštas ir nepasitikėjimas „valstiečių“ deleguotais atstovais – Administracijos direktoriumi Artūru Bogdanovu ir vicemere Violeta Riaukiene, siekiant jų atleidimo.

Apie tai jau rašėme čia. Be to, kaip atsaką meras išreiškė nepasitikėjimą liberalais – savo pavaduotoja Audrone Balnioniene ir Administracijos direktoriaus pavaduotoju Justu Ruškiu.

Atleidimo klausimai bus svarstomi neeiliniame Tarybos posėdyje šį penktadienį.

 

Kliuvo Endriejavo ir Gobergiškės projektai

Vietos ūkio ir kaimo reikalų bei Ekonomikos ir biudžeto komitetuose Administracijos direktoriaus 2020 metų ataskaitai nepritarta. Vietos ūkio ir kaimo reikalų komitete konservatorius Virgilijus Skuodas teigė, kad jai pritarti negali, nes yra daug nebaigtų darbų, įskaitant Endriejavo kultūros centrą, Gobergiškės darželį.

Atsakydamas A. Bogdanovas minėjo, kad ataskaita yra teikiama už praėjusius metus, todėl reikėtų kalbėti apie tai, kas buvo planuota pernai.

„Nebaigti objektai – gal ir kitais metais nebus nebaigti, tai nereiškia, kad 2020 metų ataskaita nekokybiška“, – replikavo Administracijos vadovas.

Socialdemokratas Andrius Adomaitis abejojo, ar tinkamas buvo A. Bogdanovo bendravimas su Endriejavo ir Gobergiškės projekto rangovu – UAB „Išskirtinio būsto statyba“, esą buvo sulaukta daug jo vadovo M. Citavičiaus raštų.

„Atsakingai galiu pareikšti, kad tiek su jokiu rangovu nebendravome ir nebendraujame. Tai, ką rašo raštuose, jis nerašo, kiek gavo iš mūsų atsakymų, mini savo nuomonę, požiūrį. Šiuose abiejuose objektuose, per tą laiką buvo atlikta tiek darbų, nes rangovas negebėjo, darėme daug susitikimų. Šiuos objektus jau esu prisiėmęs asmeniškai kuruoti, to reikėjo, kai nepavyko mano pavaduotojui (J. Ruškiui – aut. past.), kiekvieną pirmadienį turime darbinius susitikimus“, – kalbėjo A. Bogdanovas.

Jis informavo Tarybos narius apie šių objektų eigą. Endriejavo kultūros centro projekte yra perimta statybvietė, parengta techninė užduotis viešajam pirkimui, o šią savaitę planuojama skelbti pirkimą. Gobergiškės darželio modernizacijos projekte, anot A. Bogdanovo, taip pat perimta statybvietė, ji izoliuota, pasamdyta apsauga.

„Su antstoliais fiksuotas faktas, kas atlikta, techninė priežiūra pateikusi kiekius, kitą savaitę (šią – aut. past.) planuojame rengti techninę specifikaciją, kad po vienos–dviejų savaičių galėtume paleisti pirkimą, šie objektai – raudonas mygtukas mūsų darbe. Siūlyčiau žiūrėti kritiškai į raštus ir neabejoti mano ar administracijos kompetencija suvaldyti šį procesą, garantuoju, kad atsiras ir darželis, ir kultūros centras Endriejave“, – komentavo Administracijos vadovas.

Švietimo kultūros ir sporto komitete Endriejavo kultūros centro modernizacijos darbų sustojimu domėjosi konservatorė Rasa Linkienė, prašydama įvardinti keletą priežasčių.

Visų pirma, rangovas nėra stiprus ir iš esmės nepajėgus atlikti darbų. Tą parodė, per metus praktiškai atlikta tik 15 proc. darbų. Rangovas negebėjo parengti darbo projekto, jam nepavyko susitarti su techninio projekto rengėju, tai užtruko. Atliko tik konstrukcinės dalies projektą, kurį gavome tik teoriškai, dėl to bus antras kreipimasis į teisėsaugą“, – teikė argumentus Administracijos vadovas.

Jis teigė, kad teko šių klausimą kuravimą perimti iš pavaduotojo, atsakingo už statybos sritį J. Ruškio. Į „Bendra“ frakcijos pirmininko Vaclovo Macijausko klausimą, ar tai buvo būtina, nes pavaduotojas nesusitvarkė su užduotimis, A. Bogdanovas atsakė: „Taip, pažadėjome gyventojams, kad perimsiu, nes čia reikia dar didesnio dėmesio, nei buvo iki šiol.“

Provokuojantį klausimą, kaip vertina savo pavaduotojų darbą, pateikė opozicijos atstovas, „Kuriam kartu“ frakcijos narys Viktoras Kura. A. Bogdanovas, minėdamas, kad šiuo metu atsakinėti nebūtų etiška, atsakymo nepateikė.

R. Linkienė teiravosi, ar pavaduotojai yra atsakingi už Endriejavo ir Gobergiškės projektų rangovo nekompetenciją.

„Manau, turime kalbėti apie proceso organizavimą ir jo priežiūrą, jeigu rangovas nesuinteresuotas, neįgalintis, tai ne darbuotojo atsakomybė“, – atsakinėjo Švietimo kultūros ir sporto komiteto nariams A. Bogdanovas.

 

Kas pavyko ir kas ne?

Administracijos direktorius, pristatinėdamas veiklos ataskaitą, minėjo, kad pagrindinis skirtumas – kad ji parengta pagal rodiklius, matuojant progresą pagal strateginį veiklos planą ir jame numatytus kriterijus. Jis pirmiausia išskyrė, kad 2020 metai buvo neeiliniai, nes suplanuotus darbus reikėjo vykdyti pandemijos akivaizdoje.

Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas liberalas Nerijus Galvanauskas prašė pristatyti tris pavykusius ir tris nepavykusius darbus.

„Smagiausia, kas pasiekta, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracija kaip darbdavys yra tapęs patrauklus. To siekiau, apie tai komunikavau nuo pat pradžių, tą įrodo konkursai, kuriuose sulaukiama virš 20 kandidatų. Nėra, kad ateina bet kas, galima pasirinkti ir profesionalus savo srities, turinčius patirties, ir motyvacijos dirbti, tai susiję ir su procesų gerinimu, įvaizdžiu bendru rajone ir už rajono ribų. Tai visos administracijos pergalė“, – džiuginantį pokytį įvardijo valstybės tarnautojas.

Antras, anot jo, sėkmingas darbas – neblogai įgyvendintos investicijos į rajono infrastruktūrą, šiek tiek mažiau nei 12 mln. eurų. Taip pat kaip džiuginantį praėjusių metų darbą A. Bogdanovas įvardijo tinkamai parengtą ir patvirtintą bendrąjį rajono planą.

„Tai sudėtingas procesas ir mums jis pavyko. Turint omeny, kaip aplinkinėms savivaldybėms nesiseka, įgijome ir šiokį tokį pranašumą“, – dėstė Savivaldybės administracijos vadovas.

Pasak A. Bogdanovo, tarp ne iki galo pavykusių darbų – Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų įsisavinimas.

„Kėliau įgyvendinti KPPP lėšas 100 proc., tai nepavyko, apie 93 proc. buvo įgyvendinta. Iš esmės būtume išleidę visus, bet buvo įkritę „kovidinių“ KPPP lėšų. Kadangi įvyko metų viduryje spėjome, nupirkome rangovą, bet jie ir kituose objektuose negebėjo laiku ir efektyviai atlikti darbų, tai Graumenės gatvės projektą atsisakė daryti“, – nesėkmę įvardijo Administracijos direktorius.

Jis minėjo, kad liūdina ir rangos sutarčių kokybė, būta nekokybiškai atliktų darbų, dėl to tobulinamas atrankos procesas, tam kad darbus vykdytų pajėgesni rangovai. Dar vienas, anot jo, nesėkmingas darbas – kultūros, turizmo ir bendros rajono strategijų parengimo vėlavimas.

„Pagal sutartį turėjo būti baigtos praeitais metais. Ir rangovų, ir mūsų visų įsitraukimo klausimas, galėjo procesas būti greitesnis. <...> Turime rimtą tarpinę stotelę, jau šiai Tarybai bus pristatoma informacija, o po to bus galima eiti į finalinę stadiją ir po kelių mėnesių pritarti strategijoms tarybos posėdžiuose“, – nesėkmingus darbus vardyti baigė A. Bogdanovas.

Tarybos narė R. Linkienė klausė, kokiuose konkursuose buvo sulaukta 20 pretendentų.

„Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus konkursas sulaukė 20 pretendentų, 20 – Dauparų-Kvietinių seniūno, 10 buvo atitikę kvalifikacinius reikalavimus Gargždų seniūno konkurse“, – atsakymą pateikė Administracijos vadovas, pastebėdamas, kad vidurkis dalyvaujančių asmenų yra kur kas aukštesnis, nei prieš dvejus ar trejus metus.

 

Kalbėjo apie pasikeitusią daugiafunkcio sporto centro vietą

Emocijų netrūko Ekonomikos ir biudžeto komitete. TS-LKD atstovas Alfredas Šiaulys išsakė nuomonę, kad Administracijos direktoriui trūksta motyvacijos.

„Visuomenė gal nemato, bet mes politikai matome, nėra dirbama rajonui, nėra daroma gerų darbų, kurie pagal planus turėtų vykti, kai kurie darbai stovi. Aptakiai žiūrima į tai, tai susiję su politika, direktorius neturi politikuoti, turi dirbti savo darbus, siūlau balsuoti prieš“, – argumentavo „netikėtai“ pasikeitusią savo poziciją A. Šiaulys.

„Valstiečių“ frakcijos narys Raimundas Daubaris dėkojo Administracijos direktoriui už nuveiktus darbus, ryžtą, energiją, linkėjo sėkmės tolimesniame darbe: „Nusistovėjusi pelkė, kuri baigė užželti buvo išjudinta.“

Opozicijos atstovas, „Kuriam kartu“ frakcijos seniūnas Sigitas Karbauskas pastebėjo, kad per dvejus metus niekas tiek nekritikavo valdančiosios daugumos, kiek jis.

„Keista, kai plokštelės taip pasikeičia per tą naktį ar dieną. <...> Aš ne pelke, o jovalu pavadinčiau, tokio jovalo, koks dabar yra, nebuvo. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera... Be galo džiaugiuosi, kad daugiafunkcis grįžta į Dariaus ir Girėno g., – apie visuomenei nežinomus dalykus mįslingai kalbėjo S. Karbauskas. – Raimundas pasakė kažkokią atsisveikinimo kalbą, nelabai suprantu, su kuo čia reikia atsisveikinti. Aišku, kompetencija R. Petrauskienės išvis tyliu – man buvo žemiau grindų. J. Ruškio – irgi ten, nes čia apie visą administraciją yra. Direktorius, kaip sakė, rašo kažkas interpeliaciją, kad nevykdo darbų, bet J. Ruškys atsakingas, pats ant savęs rašai, pats ant savęs spjaudai. Vyrai, subręskime, imkimės į rankas, nes rajono žmonėms neįdomu, kas čia darosi, įdomu, kad darbai vyktų. Visas „š“ išplauks į paviršių per tas dienas, linkiu išlikti žmonėmis, reikės į akis pažiūrėti, kad gatvėje vienas kitam ranką galėtumėte paduoti. Aš visada galėjau.“

N. Galvanauskas teiravosi, ar buvusiam Administracijos vadovui visi ranką paduoda.

„Dėl Sigito rankos, jis gal paduoda, bet ne visi jam paduoda. Jeigu tave meras kvietė į daugumą ir pažadėjo, kad daugiafunkcis bus laukuose Dariaus ir Girėno g., nereiškia, kad sprendimas yra padarytas“, – replikavo A. Šiaulys.

„Jeigu liberalai atsiims žodžius, tai tada sakysiu esat „š“, – šaukė S. Karbauskas.

Administracijos direktorius A. Bogdanovas prieš balsavimą kreipėsi į komiteto narius, prašydamas nuoširdžiai vertinti ataskaitą, kaip visos 300 žmonių administracijos, įskaitant ir jo pavaduotojus, darbą.

„Siūlau nepolitikuoti, o iš esmės pasižiūrėti į klausimą, kaip vis dėlto vertinate ženklius pokyčius. <...> Sulaukiau iš administracijos kolegų, kad jie jaučiasi pažeminti po tokių jūsų pareiškimų. Ar tikrai jaučiate, kad mano darbas buvo prastai atliktas, ar tai politiniai klausimai?“, – kreipėsi jis į Ekonomikos ir biudžeto komiteto narius.

Balsavimas pademonstravo, kad „laimėjo“ politiniai motyvai – prieš balsavo A. Šiaulys, N. Galvanauskas, J. Dromantas ir V. Dačkauskas, už – R. Daubaris. S. Karbauskas susilaikė.

Primename, kad Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto posėdis, bandant įtraukti du papildomus klausimus dėl A. Bogdanovo ir V. Riaukienės atleidimo, neįvyko.

Politinių aistrų ir emocijų šią savaitę taip pat netrūks: trečiadienį vyks Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, kuriuose bus preliminariai nagrinėjami balandžio 30 d. neeilinio Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės klausimai, ketvirtadienį vyks Tarybos posėdis, penktadienį – neeilinis Tarybos posėdis.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 703 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,