Mano Gargždai„Tautiška giesmė“ aidėjo ir Klaipėdos rajono gyventojų lūpose (fotogalerija, video)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Himno giedojimas Gargžduose. Simos Ulvikienės nuotr. Himno giedojimas Gargžduose. Simos Ulvikienės nuotr.

Liepos 6-ąją, Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną, prie viso pasaulio lietuvius vienijančios akcijos gausiai jungėsi ir Klaipėdos rajono gyventojai. „Tautiška giesmė“ 21 val. aidėjo ir Veiviržėnuose, Priekulėje, Kvietiniuose, Vėžaičiuose, Lapiuose, Kretingalėje, Doviluose, kitose didesnėse ar mažesnėse bendruomenėse, ypač gausiai į himno giedojimą prie Gargždų kultūros centro rinkosi gargždiškiai. Jų čia taip pat laukė teatralizuotas muzikos ir poezijos vakaras „Mūsų visų motina“, o po himno giedojimo – grupės Uraganius ir Aira koncertas.

 

Valstybės dieną gausesnę renginių programą siūlė Kretingalė, Dovilai.

Kretingalėje vyko renginys „Viena šeima – viena tauta“, kurioje džiugino šokių fiesta, pramogos ir žaidimai mažiesiems. Koncertavo mėgėjų meno kolektyvai, Lietuvos talentų žvaigždės, violončelių duetas „Voiceless“.

Skambėjo grupės „Patruliai“ muzika, vėliau – estradinė diskoteka, svečiuose – „Lady Caramel“ ir kt. Vakarą vainikavo įspūdingas finalinis fejerverkų šou „Mėlynasis Dunojėlis“.

Doviluose renginys pradėtas Siaurojo geležinkelio tiltelio atidarymu, senųjų Dovilų fotonuotraukų parodos pristatymu. Netrūko ir etnopramogų – smagių tradicinių žaidimų, liaudiškų atrakcijų vaikams ir visai šeimai, kurias vedė J.Kavaliauskas. Vyko įvairios kūrybinės veiklos ir edukacijos: molio dirbtuvėlės (keramikė Gretė Jablonskienė), mezgimo suolelis „Karūna Lietuvai“ (bibliotekininkė Eligija Žukauskienė), apyrankių rišimas (etnologė tautodailininkė Dalia Lengvinaitė), lėlių gamyba (lėlininkė Gintarė Radvilavičiūtė).

Klounų teatro studija „Dulidu“ Etninio centro kiemelyje dovanojo klounados spektaklį visai šeimai „Kaip atsirado drugeliai“. Dovilų bažnyčioje vyko Klaipėdos Koncertų salės Brass kvinteto ir saksofonisto Danieliaus Praspaliauskio koncertas. Stebino ir projektas „Tėčių lopšinės“ džiazo stiliumi – Linas Švirinas ir grupė Etninio centro kiemelyje. Taip pat laukė smuiko virtuozo Vilhelmo Čepinskio ir Viktorijos Čepinskienės koncertas Dovilų bažnyčioje.

Kiek anksčiau Valstybės dienai skirti renginiai nuaidėjo Kvietiniuose ir Daukšaičiuose.

 

Valstybės dienos minėjimo Gargžduose akimirkos – Simos Ulvikienės nuotraukose:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 424 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,