Mano GargždaiLietuvos tinklinio čempionų vadovas: žaidžiame loterijoje ir pasijungiame savo optimizmą

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
„Amber-Arlangos“ komanda. Lietuvos tinklinio federacijos nuotr. „Amber-Arlangos“ komanda. Lietuvos tinklinio federacijos nuotr.

Lietuvos čempionė Gargždų „Amber-Arlangos“ vyrų tinklinio komanda intensyviai ruošiasi artėjančiam sezonui. Klubas siekia sistemingo tobulėjimo ir naujajame sezone mėgins padėti dar tvirtesnį pagrindą ambicijai debiutuoti Europos turnyruose.

 

2019 metais „Amber-Arlanga“ pirmą sykį tapo Lietuvos čempione. Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos Lietuvos pirmenybės liko neužbaigtos, bet 2021 metais Klaipėdos rajono komanda dominavo Lietuvoje ir užtikrintai tapo šalies čempione bei apgynė LTF Didžiąją taurę.

Praėjusiam sezone ši ekipa turėjo naują iššūkį – debiutą Baltijos tinklinio lygoje. Debiutas nebuvo rožėmis klotas, nes tvarkaraštį smarkiai koregavo pandemija, o pasipriešinti patyrusioms lygos dalyvėms iš Latvijos ir Estijos buvo nelengva užduotis.

„Amber-Arlangos“ prezidentas Salvijus Paškauskas prisipažįsta, kad norisi nesustoti ir siekti dar didesnių tikslų, tačiau visi norai atsiremia į finansines galimybes. Klubo vadovas pasidžiaugė vasara nuveiktu darbu ir pažada į tribūnas sugrįšiantiems sirgaliams daug gero lygio rungtynių bei pramogų.

 

Koks buvo praėjęs sezonas?, – paklausėme S. Paškausko.

2020–2021 metų sezonas buvo labai sudėtingas ir įdomus. 2020 metais tik rugpjūčio mėnesį buvo nuspręsta žaisti ne tik Lietuvos čempionate, bet ir Baltijos lygoje. Taip pat vasaros pabaigoje buvo nuspręsta atstovauti ne Klaipėdai, o Klaipėdos rajonui. Tai lėmė finansai ir sporto bazės klausimas. Galiu pasakyti, kad sprendimas buvo teisingas. Esu dėkingas Klaipėdos rajono merui Broniui Markauskui ir Gargždų sporto centro direktoriui Vaidui Liutikui, kurie mane palaikė. Gargždų sporto centras sudarė puikias sąlygas treniruotėms.

Deja, bet naujoje sporto salėje Gargžduose žiūrovai galėjo išvysti tik keletą rungtynių, nes dėl COVID-19 pandemijos žiūrovai negalėjo eiti į sales. Sezono tikslai buvo apginti LTF Didžiąją taurę ir tapti Lietuvos čempionais. Mums tai pavyko. Baltijos lygoje turėjome tikslą susipažinti su šio turnyro sistema. Laimėjome tik vienerias rungtynes, bet įgijome daug patirties.

Nors buvo pandemija, mūsų klubas Gargždams padovanojo dvi šventes – LTF Didžiosios taurės finalus bei Lietuvos čempionato finalines varžybas. Renginius, mūsų nuomone, padarėme tikrai vykusius. Per praėjusį sezoną mes, kaip klubas, labai sustiprėjome. Sezonas mus užgrūdino ir paruošė mus eiti dar tvirčiau į priekį.

 

Lietuvos tinklinio federacijos nuotr.

 

Kaip sekėsi komplektuoti komandą ir ar jau turite galutinę sudėtį?

2021–2022 metų sezono komplektaciją pradėjome gana anksti. Jau vasario mėnesį preliminariai susitarėme su treneriu iš Latvijos Autris Štals. Išskyrus keturis žaidėjus, visi kiti liko komandoje. Atsisveikinome su Eriku Makaru, Valdu Listanskiu, Patriku Stankevičiumi ir Audriumi Knašu. Į komandą grįžo Artūras Vincėlovičius, Marius Barauskis, prie ekipos prisijungė Arnas Rumševičius bei du legionieriai iš Ukrainos.

Jeigu bus poreikis ir leis finansai, galbūt po naujų metų dar ką nors pasikviesime. Šiaip komandą jau esame sukomplektavę ir treniruočių procesas vyksta.

 

Kokių dar naujienų turite ir kokius tikslus kelsite naujam sezonui?

Kalbant apie šių metų tikslus, tai Lietuvoje yra aišku – apginti visus titulus. Baltijos lygoje šiemet norime daugiau pergalių. Nenorėtume ten būti žemiau 6 vietos. Labai sunku prognozuoti, kaip seksis. Estų komandos labai stiprios, tiek sportiškai, tiek finansiškai. Labai laukiame namų rungtynių su žiūrovais. Jiems garantuojame gerus reginius – su muzika, prizais ir aukšto lygio tinkliniu.

Šiame sezone debiutuos mūsų moterų komanda „Amber Volley“ ir vyrų dublerių ekipa „Amber Volley“. Moterys žais Lietuvos čempionate, o vyrai – I lygoje. Tikslai – žaisti ir kuo geriau pasirodyti debiutuojant. Po šio sezono matysime kaip judame ir dar kitam sezonui viską atitinkamai dėliosime.

 

Jau ne pirmus metus esate stipriausi Lietuvoje. Ar jaučiate padidėjusį dėmesį?

Žinoma, kad geri rezultatai yra geriausia komandos vizitinė kortelė. Dėmesys mums tik auga. Gargždai taip pat, manau, patenkinti, nes jų vardas, dėl tinklinio, dar labiau skamba. Pagrindinė rėmėja yra Klaipėdos rajono savivaldybė. Ji mums padeda ne tik finansiškai, bet ir leidžia naudotis puikia Gargždų sporto centro baze. Dėl mūsų rezultatų, auga ir rėmėjų gretos. Paramą suteikia kiek kas gali ir tai puiku, nors, žinoma, visko būna.

Šiais metais teko patirti didelį šoką, kai vienas iš pagrindinių mūsų rėmėjų, su mumis buvęs 4 metus, dėl prastų įmonės rodiklių, visiškai nutraukė paramą mums. Vienas dalykas, kai žinai apie tai iš anksto, o kitas – kai jau sutartys su žaidėjais sudarytos. Tikimės, kad tai laikina ir šis rėmėjas grįš pas mus. Deja, bet su tokia realybe susiduriame ne tik mes. Daug klubų taip kenčia. Aišku, ne veltui sakoma, kad vienos durys užsidaro, kitos atsidaro. Labai esame dėkingi savo pagrindinei rėmėjai „Arlangai“ ir jos savininkui Arūnui Mazoniui.

 

Kokia klubo vizija keleriems metams į priekį?

Galima kurti daug planų, bet viskas priklauso nuo finansų. Reikia suprasti, kad rimti klubai metų pradžioje jau mąsto apie kitą sezoną. Su žaidėjais sutartys sudaromos jau balandžio mėnesį ir t. t. Mes metų pradžioje žinome tik finansavimą iš Klaipėdos rajono savivaldybės. Rėmimo pinigai iš rėmėjų būna neaiškūs iki rugsėjo mėnesio. Geras rėmimo pavyzdys yra Estijos Tartu „BigBank“ komanda. Jiems parama suderinta 3 metams į priekį, todėl lengviau galvoti apie ateitį.

Be abejo, mūsų tikslas yra žaisti Europoje – CEV „Iššūkio“ taurėje. Minimali suma tam – 170 tūkst. eurų. Į šias varžybas registruotis reikia iki gegužės 31 dienos. Kaip tai padaryti, kai tuo metu neturi aiškaus finansavimo? Mes priklausomi nuo rėmėjų. Matome, kas būna kai nebelieka paramos – tą parodo Kelmės ir Raseinių komandų likimai. Taigi, kol kas žadžiame loterijoje ir pasijungiame savo optimizmą ir užsispyrimą, kuris kartais atidaro tuos naujus vartus.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 233 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,