Mano GargždaiLapių bendruomenės centras bendruomeniškumą stiprina kelionėmis

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Lapių bendruomenės nuotr. Lapių bendruomenės nuotr.

Per patį vasaros darbymetį, liepos 3–4 d., 18-ka Lapių bendruomenės narių sugebėjome atitrūkti nuo vasaros darbų ir išvykome į kelionę po Biržų kraštą, kurios išlaidos buvo pilnai padengtos lėšomis, uždirbtomis iš slidinėjimo trasos.

 

Kelionė buvo pažintinė, poilsinė, šiek tiek pramoginė. Taigi, aplankėme gražųjį Astravo dvarą, gėrėdamiesi apylinkėmis perėjome ilgąjį medinį tiltą per Širvėnos ežerą, pakeliavome po Biržų dvarą, jo muziejus.

Nakvojome visame Biržų krašte žinomoje Sodeliškių dvaro sodyboje, kuri garsėja ne tik gražiai tvarkoma aplinka, švara, bet ir tuo, kad turi vienintelį Lietuvoje senovinį vėjo malūną, veikiantį nuo 1924 m., Senovinės technikos ir buities muziejų.

Visur pabuvojome su nepaprastai savo darbą mylinčia gide, visi sužinojome kažko naujo, pavyzdžiui, buities muziejuje radome rakandų, visai mums nežinomų – peilį cukrui pjaustyti, žirkles pjūklo dantims kraipyti.

Kita diena prasidėjo romantiškai, dalyvavome viename iš didžiausių Lietuvoje levandų ūkio edukacijoje. Pataikėme į patį levandų žydėjimą, puikus vaizdas – apie 8000 žydinčių levandų krūmų, damaskinių ir kvapiųjų rožių. Ne veltui sakoma, kad šis levandų ūkis, puoselėjamas jau 10 metų, sugebėjo sukurti tokią aplinką, kad pajunti Provanso dvelksmą Lietuvos kaime. Paskui – edukacija Rinkuškių alaus darykloje, susipažinome su alaus gamybos procesu, sočiai papietavome, alučio paragavome.

Laimingi, pailsėję, pabendravę sutarėm susirinkti sugiedoti Lietuvos himną liepos 6 d. Taip ir buvo, tik jau būrelis susirinkusiųjų buvo dvigubai didesnis, kas su vaikais, kas su kaimynais. Sugiedoję himną susėdome į ratelį ir pasivaišinome „zuikio pyragu“, parvežtu iš Biržų krašto.

 

Kelionės akimirkos fotogalerijoje:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 171 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,