Mano GargždaiVandeniu, žeme ir oru: Dragūnų batalionas pasitiko jubiliejų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Virginijos Kesminės, VE nuotr. Virginijos Kesminės, VE nuotr.

Antradienį Klaipėdos universiteto aikštėje vyko neeilinis renginys. Iškilminga ceremonija paminėtas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono įkūrimo trisdešimtmetis.

 

1992 metų liepos 19 d. buvo įkurtas kunigaikščio Butigeidžio vardu pavadintas dragūnų batalionas, kuriam vadovavo pulkininkas leitenantas Rimantas Baltušis.

Dragūnų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Donatas Žilys akcentavo, kad batalionas visada buvo miesto dalis – rėmė, prisidėjo prie įvairių miesto renginių, kūrė naujas tradicijas, kurios vienija kariuomenę ir Klaipėdos miesto žmones.

„Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad nėra klaipėdiečio, kuris nežinotų, kur Klaipėdoje yra dragūnai. Daug jaunų klaipėdiečių tarnavo batalione, taip pat tarnavo ir jaunuoliai iš viso regiono ir didžiuodamiesi nešė bataliono vėliavą“, – kalbėjo bataliono vadas.

Per 30 metų batalionas buvo Karinių jūrų pajėgų, Krašto apsaugos pajėgų, Sausumos pajėgų pavaldume. Šiuo metu jis – Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ dalis.

„Nesvarbu, kieno pavaldume buvo, dragūnai visada sąžiningai ir negailėdami jėgų vykdė patikėtas užduotis. Lengvas užduotis vykdydavome su džiaugsmu, sudėtingas – su užsidegimu ir ryžtu. Kaip sakė pirmasis bataliono vadas, Dievas myli pėstininkas, o ypač – dragūnus“, – į karius kreipėsi D. Žilys.

Bataliono vado teigimu, pastarąją frazę ypač mėgo pirmasis vadas R. Baltušis, tad iki šiol šis šūkis naudojamas kartu su oficialiuoju „Nugalėsim arba žūsim“.

„Tai yra apie dragūnišką sielą. Atsakymas į frazę „Dievas myli pėstininkus, o ypač – dragūnus“ visada yra „Vandeniu, žeme ir oru“. Tai priminimas, kad visada esame pasiruošę bet kokioms sąlygoms“, – pabrėžė D. Žilys.

Šiuo metu batalione tarnauja apie 1 000 karių – šauktiniai ir profesinės karo tarnybos kariai.

Jubiliejaus proga didžioji dalis karių gaus savaitę atostogų.

 

Didelė atsakomybė

„Dragūnų batalionas yra stipriausias ir kertinis vienetas Vakarų Lietuvoje ir tą kelią, kuris pradėtas prieš 30 metų, sėkmingai vykdo, vysto ir yra pasirengęs tęsti ateityje“, – ceremonijos metu kalbėjo brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Aurelijus Alasauskas.

Ceremonijos metu apdovanoti tarnyboje pasižymėję kariai, suteikti aukštesni laipsniai.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, prisiminęs savo tarnybą, juokavo, kad jo ginklas tuomet buvo trimitas, tačiau pabrėžė, kad svarbiausia yra kovinė dvasia, atsakomybės suvokimas.

„Jūs esate Lietuvos ir NATO smaigalyje kalbant apie iššūkius, kuriuos kelia šiandieninė situacija.

Neabejoju, jūs tą puikiai suvokiate, tą atsakomybę, kuri gula ant jūsų pečių, suvokiate tikėjimą jumis, kurį turėtumėte jausti iš Lietuvos žmonių ir klaipėdiečių“, – karių pasirengimu ginti ir saugoti neabejojo uostamiesčio meras.

„Prisimindamas jūsų nemarų šūkį „Nugalėsim arba žūsim“ linkiu visada nugalėti ir niekada nežūti“, – linkėjo V. Grubliauskas.

 

Istoriniai akcentai

Renginio metu priminta, jog simboliška, kad batalionas jubiliejų mini Klaipėdos universiteto aikštėje.

Čia nuo 1923 iki 1934 metų buvo įsikūręs Lietuvos kariuomenės Žemaičių kunigaikščio Butigeidžio pulkas.

Į universiteto aikštę beveik pusę tūkstančio karių atlydėjo istorinėmis tarpukario Lietuvos kavalerijos uniformomis pasipuošę raiteliai.

Dragūnai – kariai, kurie į mūšio lauką atvykdavo raiti, tačiau galėdavo kautis ir pėsti. Būdavo ginkluoti kardais, ietimis, karabinais ir šautuvais.

Susirinkusiesiems stebėti ceremonijos buvo pristatytos trijų laikotarpių istorinės uniformos – husarų, ulonų ir „Geležinio vilko“ pulko.

 

Virginijos Kesminės nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 511 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,