Mano GargždaiKRATC įgyvendina projektą „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos KRATC“

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
KRATC nuotr. KRATC nuotr.

Lietuvoje maisto atliekų kiekis mišriame komunalinių atliekų sraute sudaro apie 15 proc., o vienam šalies gyventojui vidutiniškai tenka 41 kg maisto atliekų per metus. Remiantis teisiniais reikalavimais iki 2023 m. gruodžio 31 d. turi būti užtikrinta, kad biologiškai skaidžios atliekos, tarp jų ir maisto, būtų surenkamos atskirai arba atskiriamos ir perdirbamos ten, kur jos susidaro.

 

Šiuo metu tinkamos infrastruktūros, tokiam procesui užtikrinti, Klaipėdos regione nėra.

Projekto „Maisto atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Klaipėdos KRATC“ tikslas – sukurti maisto atliekų apdorojimo – paruošimo tolimesniam perdirbimui infrastruktūrą Klaipėdos regione.

Projekto įgyvendinimo metu numatoma suprojektuoti ir pastatyti maisto atliekų apdorojimo įrenginių pastatą, adresu Ketvergių g. 2A, Dumpiai, Klaipėdos raj.

Pastate bus sumontuota maisto atliekas apdorojanti įranga. Įranga leistų iš gyventojų surenkamas maisto atliekas apdoroti aplinkai ir visuomenės sveikatai saugiu būdu. Tolesnio perdirbimo metu iš jų būtų išgaunami tiek maistiniai/medžiaginiai, tiek energetiniai ištekliai.

Numatoma, kad 2023 m. rudenį įgyvendinus projektą bus sukurti ne mažesni kaip 6 673 t/metus maisto atliekų apdorojimo pajėgumai.

Projekto metu sukurta maisto atliekų apdorojimo infrastruktūra sudarys galimybes apdoroti iš Klaipėdos bei Neringos gyventojų atskirai nuo mišrių komunalinių atliekų surinktas maisto atliekas.

Pažymėtina, kad be minėtų maistinių/medžiaginių ir energetinių išteklių gavimo, maisto atliekų atskiras surinkimas ir apdorojimas leistų sumažinti mišrių komunalinių atliekų, naudojamų deginimo įrenginiuose ar šalinamų sąvartyne, kiekį, nuo kurio priklauso mišrių atliekų surinkimo ir tvarkymo kaina.

Apie 80 proc. projektui įgyvendinti reikalingos sumos finansuojama Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšomis, o likusią dalį skiria projekto vykdytojas – UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 561 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,