Mano GargždaiPriekulės vaikų lopšelis-darželis įgyvendino projektą, skirtą gerinti bendruomenės sveikatos raštingumą

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.

Priekulės vaikų lopšelis-darželis yra sveikatą stiprinančių ir aktyvių mokyklų tinkluose. Ugdymo įstaigos vienas iš prioritetų yra stiprinti vaikų fizinę ir emocinę sveikatą kartu aktyvinant bendruomenės narius. Ieškome kuo patrauklesnių priemonių, kad sveikatos stiprinimas būtų kiekvieno bendruomenės nario prioritetinė kryptis. Projekto metodas yra puikus instrumentas, apjungiantis keletą veiklų, suburiantis komandą, pasiūlantis įdomių formų ir būdų ugdymo procese. 2022 metais siekėme, kad bendruomenė būtų aktyvi, sportuojanti, rūpintųsi savo fizine ir emocine sveikata. Šiais metais įgyvendinome projektą „Sportuojanti ir aktyvi bendruomenė“. Projektą finansavo Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programa. Projektas skirtas skatinti įstaigos darbuotojus, ugdytinius, jų šeimos narius sportuoti ir įtraukti aplinkines švietimo įstaigas, siekiant aktyvumo ir sveikatos nuostatų formavimo. Dalyvauti veiklose pakvietėme Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytojus ir ugdytinius, kurie aktyviai įsijungė į veiklas.

 

Pirmoji projekto priemonė – „Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis“, kuriame dalyvavo Priekulės vaikų lopšelio-darželio, Drevernos ir Derceklių skyrių ugdytiniai, iš viso – apie 260 ugdytinių. Festivalio metu atskleista pagrindinė idėja – pozityvus požiūris į sportą, garbingas varžymasis, bendravimas ir bendradarbiavimas fizinėse veiklose.

Antroji įgyvendinta projekto priemonė – šeimos sveikatingumo šventė. Renginio šūkis – „Sportuojanti šeima – laiminga šeima“. Visi žinome, kad nuo mūsų fizinio aktyvumo priklauso ir emocinė sveikata, todėl labai svarbu tėveliams parodyti, kad sportinė veikla yra puiki priemonė kartu su savo vaikais turiningai praleisti laiką, taip sustiprinti savo šeimos emocinį ryšį. Renginyje buvo taikomi įvairūs metodai, kurie skatino sportinę dvasią, komandinį bendradarbiavimą, pojūčių patirtį. Kad sportinės rungtys būtų įdomios ir įtraukiančios iš finansavimo lėšų įsigijome fizinio lavinimo inventorių: krepšinio lentas, vandens baseinus, įvairius kamuolius, estafečių tunelius. Visos priemonės panaudotos renginio metu ir dabar naudojamos kasdienėje fizinio lavinimo valandėlėse.

Dar viena projekto priemonė, kurioje dalyvavo ir projekto partneris − zumbos treniruotė su profesionaliu treneriu. Mankštoje dalyvavo 60 ugdytinių. Treniruotė vyko Priekulės kultūros centro salėje, todėl vietos turėjome daug, garso taip pat daug, na o profesionalus treneris Dovydas Veiverys, taip sugebėjo „užnorinti“ vaikus mankštintis zumbos ritmu, kad 30 minučių tiesiog „susprogo“ ore. Trenerio profesionalumas, parinkti vaikų mėgstami personažai suteikė jėgų ir pasitikėjimo ugdytiniams.

Projekto metu pedagogų komanda ieškojo kuo patrauklesnių būdų, netradicinių metodų ir priemonių, kurios skatintų sportuoti. Labai svarbu stiprinti ir nuolat atnaujinti pedagogų kompetencijas. Projekto metu surengti mokymai „Netradiciniai metodai įvairiapusiam vaikų fiziniam lavinimui“. Mokymus vedė Ieva Kublickienė − mama, mokytoja, dziudo vaikų trenerė, buvusi profesionali sportininkė. Lektorė pristatė, kaip sukurti įdomius fizinio lavinimo užsiėmimus vaikams, kaip motyvuoti sportuoti, kokį inventorių naudoti, ką galima savo jėgomis pasigaminti, kaip fizinį ugdymą sukurti įdomų jį personalizuojant, taikant netradicines priemones. Pateikta labai daug vaizdinių pavyzdžių, kaip „užnorinti“ vaikus sportuoti, tuo pačiu per žaidimą aktyviai judėti ne tik darželyje, bet ir namuose. Mokymuose dalyvavo Priekulės darželio ir projekto partnerio priešmokyklinio ugdymo pedagogai (iš viso 25 mokytojai).

Svarbu ne tik organizuoti, įgyvendinti sportines veiklas, bet ir dalintis informacija, kad žmogaus sveikata yra svarbi, kad nuo mūsų visų pavyzdžio priklauso, kiek vaiko gyvenime užims fizinis aktyvumas, noras sportuoti, sveikai maitintis, gerai jaustis. Projekto metu dalijomės, kaip mums sekėsi sportuoti, aktyvinti bendruomenę. Tuo tikslu Priekulės vaikų lopšelyje-darželyje iš projekto lėšų įsirengėme stendą, kuriame įvardintos sveikatingumo ugdymo nuostatos: aktyvus sportas, sveikas maistas, gera emocinė sveikata, saugi aplinka. Projektas yra tęstinis, manome, kad kai kurias veiklas būtina kartoti ir kitais metais. Turime sumanymų į įstaigos sveikatinimo veiklų organizavimą įsitraukti ugdytinių šeimos narius, tuo tikslu sudaryti tėvelių komandą, kuri siūlytų savo sveikatinimo idėjas ir jas padėtų įgyvendinti.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 196 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,