Mano GargždaiKlaipėdos rajone paskelbta ekstremali situacija dėl sausros

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Vakar mero potvarkiu, atsižvelgiant į Ekstremalių situacijų operacijų centro rekomendacijas, Klaipėdos rajone dėl sausros paskelbta ekstremali situacija. Taip pat nutarta su Kretingos ir Šilutės savivaldybėmis kreiptis į Vyriausybę dėl ekstremalios padėties paskelbimo visoje Lietuvoje. Tai leis nukentėjusiems nuo sausros kreiptis dėl bent dalinės žalos atlyginimo.

 

Pagal meteorologų skaičiavimus, per gegužę kritulių iškrito vos 18 procentų nuo įprastos metinės normos, o birželį situacija dar prastesnė. Iškrito vos 0,3 milimetro kritulių, kas, pasak ekspertų, yra beveik nieko.

„Pasak ūkininkų, nuostoliai dideli. Sausra taip nusiaubė laukus, kad skaičiuojama, jog nebus galima pasigaminti net 60 procentų pašarų. Labai pažeisti ir įvairūs pasėliai, laukai išdegę, ypač prasta padėtis su grūdinėmis kultūromis, maždaug 30–40 procentų derliaus pražus“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Miškininkų prašymu mero potvarkiu taip pat ribojamas fizinių asmenų lankymasis Klaipėdos rajono miškuose. Tai reikalinga dėl didelio gaisrų pavojaus, nes miško paklotė itin išdžiūvusi ir mažiausia žiežirba gali sukelti didžiulę nelaimę. Jau pastebima, kad ir kituose rajonuose vienas po kito įsiplieskia didžiuliai gaisrai. Miškininkai taip pat prašo savivaldybių neišduoti leidimų masiniams renginiams miško žemėje arba teritorijose šalia miškų. Prašome ir gyventojų su ugnimi elgtis atsargiai, laikytis ribojimų. Didesnį dėmesį tam skirs ir Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai.

„Ekstremali padėtis dėl sausros paskelbta ir Kretingoje bei Šilutėje. Tai leidžia kreiptis ir į Vyriausybę su prašymu skelbti ekstremalią situaciją visoje Lietuvoje. Tuomet nukentėję dėl sausros turės galimybę kreiptis dėl bent dalinės žalos atlyginimo. Tai padaryti planuojame artimiausiu metu. Tad prašome visų elgtis atsakingai“, – sako meras Bronius Markauskas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 216 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,