Mano GargždaiBrandos egzaminų sesija: abiturientai laiko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Tomo Vinicko / Delfi.lt nuotr. Tomo Vinicko / Delfi.lt nuotr.

Šiandien abiturientai laiko lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šį egzaminą laikys per 26,6 tūkst. kandidatų.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas yra vienintelis brandos egzaminas, privalomas visiems siekiantiems gauti brandos atestatą. Abiturientai gali rinktis laikyti valstybinį ar mokyklinį egzaminą. Valstybinį brandos egzaminą laikyti pasirinko 17742 kandidatai, o mokyklinį – 8889 kandidatai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino metu kandidatai turės parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių temų: dviejų samprotavimo ir dviejų literatūrinio rašinio temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos pateikiami du autoriai. Mokiniai gali rinktis vieną autorių iš prie temos rekomenduojamųjų arba iš visų privalomų programos autorių sąrašo, jei renkasi rašyti samprotavimo rašinį. Rašydami literatūrinį rašinį, mokiniai antrą autorių gali pasirinkti savo nuožiūra.

Per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą kandidatai gali naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje. Iš viso per egzaminą kompiuteriu galima naudotis 20 minučių arba du kartus po 10 minučių.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio  brandos egzamino trukmė – 4 val., mokyklinio – 3 val. 30 min.

Atvykdamas į egzaminą, kandidatas privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, rašymo priemones (juodai arba mėlynai rašantį tušinuką, pieštuką, trintuką). Į egzaminą leidžiama atsinešti  geriamojo vandens. Negalima įsinešti mobilaus ryšio priemonių (telefono, išmaniojo laikrodžio), nes už tai mokinys gali būti pašalintas iš egzamino.

Prieš prasidedant egzaminui, vykdytojas paprašo kandidatų ant jiems skirtų atsakymo lapų tam skirtose vietose užsirašyti savo identifikavimo kodą, grupės numerį bei eilės numerį, nurodytus vykdymo protokole, ir pasirašyti. Taip pat kandidatai turi pasirašyti ir ant abiejų protokolo egzempliorių šalia savo vardo ir pavardės. Svarbu pažymėti, kad vertintojai pagal šiuos kodus negali identifikuoti kandidatų, nes elektroninė vertinimo sistema automatiškai suteikia unikalius kodus kandidatų darbams.

„Visos šios procedūros yra atliekamos tam, kad būtų užtikrinamas kuo objektyvesnis kandidatų darbų vertinimas, sutrumpėtų kandidatų darbų pateikimas vertinimui“, – pabrėžia Nacionalinės švietimo agentūros laikinasis direktorius Aidas Aldakauskas.

Valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino kandidatų darbus vertins 260 vertintojų. Siekiant užtikrinti sklandų ir efektyvų vertintojų darbą, vertintojams sudarytos sąlygos lanksčiau derinti vertinimo ir ugdymo procesus. Be to, visiems vertintojams darbo užmokestis padidintas apie 20 proc.

Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas yra vienintelis egzaminas, kurį abiturientai gali perlaikyti tais pačiais metais, jei egzamino neišlaikė pagrindinėje sesijoje. Pakartotinėje brandos egzaminų sesijoje kandidatai galės laikyti mokyklinį brandos egzaminą.

Planuojama, kad valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki liepos 12 d.

Praėjusiais metais valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė 92,8 proc.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 275 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,