Mano GargždaiKlaipėdos rajone startuoja nemokama pacientų pavėžėjimo paslauga

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi nuotr. Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybė jungiasi prie visą Lietuvą apimsiančio pavėžėjimo projekto, kuris jau nuo liepos 1 d. palengvins rajono gyventojų – pacientų, galimybę laiku, patogiai ir nemokamai pasiekti gydytojus įvairiose ligoninėse.

 

Kas galės naudotis pavėžėjimo paslauga?

Specialiu nemokamu numeriu 1808 bus galima užsisakyti pavėžėjimo paslaugą antrinėms gydymo paslaugoms gauti. Rajono gyventojų pavėžėjimą koordinuos Greitoji medicinos pagalbos tarnyba.

Pavėžėjimo paslauga galės naudotis gyventojai, kuriems nustatytas 55 procentų ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo arba specialiųjų poreikių lygis, turintys teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų. Taip pat – 75 metų amžiaus bei vyresni gyventojai, kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų ir tie, kuriems pavėžėjimo paslauga yra reikalinga dėl sveikatos būklės.

Svarbu ir tai, kad nuolatiniu grafiku pagal poreikius į gydymo įstaigą bus vežami pacientai, kuriems du-tris kartus per savaitę reikalingos hemodializės procedūros. Šią paslaugą koordinuos Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad pacientai, kuriems reikalingas pavėžėjimas būtent dėl hemodializių, taip pat turės skambinti nemokamu numeriu 1808.

Šiuo metu dializė tris kartus per savaitę reikalinga penketui pacientų, kurie naudojasi minimaliai mokama pavėžėjimo paslauga. Nuo liepos 1 d. pavėžėjimo paslauga tokiems pacientams taps visiškai nemokama.

 

Bus reikalingas siuntimas ir registracija

Naudojantis nauja paslauga, bus galima iš savo namų nuvykti į gydymo įstaigą, iš gydymo įstaigos grįžti į namus, arba pervažiuoti iš vienos gydymo įstaigos į kitą. Svarbu tik tai, kad norint užsisakyti pavėžėjimo paslaugą, reikės turėti jau išrašytą šeimos gydytojo ar kito daktaro siuntimą ir būti užsiregistravus vizitui pas gydytoją specialistą, kurio konsultacijos reikia.

Pavėžėjimo paslaugos koordinatorius, patikrinęs, ar pacientas turi teisę gauti paslaugą, skirs jo poreikius atitinkančią transporto priemonę ir suderins pavėžėjimo laiką. Pavėžėjimo paslauga bus planinė, ją užsakyti reikės ne vėliau nei prieš dvi darbo dienas.

Užsakyti pavėžėjimo paslaugą galės ne tik pats pacientas, bet ir jį lydintis asmuo, socialinis darbuotojas, šeimos narys, sveikatos priežiūros specialistas ar kitas žmogus.

Daugiau informacijos: 1808.lt

 

Užsakymo Nr. SAV-2024-06-19

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 146 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,