Mano Gargždai17 renovuotų Gargždų daugiabučių – jau kitą rudenį

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Septyniolikos Gargždų daugiabučių gyventojai atnaujintais namais džiaugsis jau kitąmet.

Planuojant renovaciją, Klaipėdos rajono savivaldybės internetinis tinklapis šiandien paskelbė interviu su vicemeru Kęstučiu Cirtautu.

Pirmadienį savivaldybės atstovams, o rugpjūčio 7-ąją ir gyventojams bus pateikti preliminarūs renovacijos projektai. K. Cirtauto teigimu, bus apskaičiuoti du renovacijos projektų variantai – vienas pigesnis, kai namą renovuoti bus siūloma minimaliomis išlaidomis, o kitą – brangesnį, t. y., pavyzdžiui, namo renovacija planuojama su šlaitiniu stogu, saulės baterijomis ir pan.

„Namas bus modernizuojamas, jei pritars daugiau kaip pusė gyventojų. Kiti gyventojai tokiu atveju turės sutikti su modernizavimu ir pasirinktu projektu, o jeigu nesutiks, jiems nebus kompensuojamos numatytos išlaidos. Pakeistas Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymas, kuriuo nustatyta, kad asmenys, pageidaujantys gauti būsto šildymo išlaidų kompensaciją, privalo dalyvauti sprendimo priėmime dėl daugiabučio namo atnaujinimo, jeigu toks klausimas yra svarstomas, ir privalo pritarti atnaujinimo projekto įgyvendinimui“, - dėstė K.Cirtautas.

Kitą pavasarį namai turi būti pradėti renovuoti. Vicemero tikinimu, renovacija užtruks vasarą ir galbūt darbai bus baigiami rudenį.

„Po renovacijos gyventojai mokės už šildymą tik šiek tiek mažiau, nes kiekvieną mėnesį dalį primokės už renovacijos išlaidas tol, kol jos bus visiškai padengtos. Tačiau, norisi tikėtis, kad visiškai kitaip jausis, nes gyvens renovuotame šiltame name. Savivaldybės butams, socialiniams būstams modernizuoti valstybė dengs 100 proc. išlaidų. Socialiai remtini asmenys gaus kompensacijas kaip ir iki renovacijos, tik tai jau bus kompensacijos ne už šildymą. Už projektavimą ir techninę priežiūrą iki 2015 m. valstybė dengs visiems 100 proc., vėliau teks mokėti patiems“, - priminė K.Cirtautas.

Į Daugiabučių namų atnaujinimo programą įtraukti šie Gargždų miesto namai: Klaipėdos g. 8, 10, 16, 18, 22, 24, 28, 32, 38, Kvietinių g. 7, 11, 25, Taikos g. 4, 8, 9, Minijos g. 2, P. Cvirkos g. 23.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 101 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,