Mano GargždaiBenamiams atvers nakvynės namų duris

Įvertinkite šį įrašą
(5 balsai)

Nuo šiol Klaipėdos rajone vargstantys benamiai turės kur prisiglausti. Spalį jiems atidaromi penkiolikos vietų nakvynės namai, kuriems įrengti panaudota 1 mln. 124 tūkstančiai litų Europos Sąjungos paramos. Nakvynės namų gyventojais rūpinsis vienuolika darbuotojų.

Rugpjūčio Tarybos posėdyje politikai pritarė sprendimui įsteigti Gargždų socialinių paslaugų centro padalinį – Gargždų socialinių paslaugų centro nakvynės namus.

 

Kainuos apie 27 tūkst. Lt per mėnesį

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Gargždų socialinių paslaugų centro direktorė Viktorija Lygnugarienė, planuojama, kad nakvynės namai pradės dirbti jau spalio 1-ąją.

Pasak jos, preliminariai skaičiuojant, pirmus tris mėnesius nakvynės namų išlaikymas kainuos apie 80 tūkstančių litų. Iš šios sumos darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms darbuotojams prireiks apie 66 tūkstančių litų. Kol kas neaišku, kiek atsieis komunaliniai patarnavimai – elektra, šildymas, vanduo.

Artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus tvirtinamas Socialinių paslaugų teikimo nakvynės namuose tvarkos aprašas.

Šiuo metu vyksta įvairūs paruošiamieji darbai – perkama smulkioji įranga, patalynė, baigiama įrengti virtuvė, sudaromi darbuotojų darbo grafikai.

Kai netrukus atsidarysiančiuose nakvynės namuose lankėsi naujienų portalo „Mano Gargždai“ žurnalistai, buvo matyti, kad liko padaryti tik smulkius darbus – įmontuoti buitinę techniką, pakloti lovas, išdėlioti kai kuriuos baldus.

Pasak V.Lygnugarienės, bendruomenės nariai, žinantys, kam reikėtų nakvynės namų teikiamų paslaugų, benamiams pirmiausiai turėtų pasiūlyti kreiptis į savo seniūniją. Kiekvienoje Klaipėdos rajono seniūnijoje dirbantys socialiniai darbuotojai žinos, kokius dokumentus reikia suruošti, kad galima būtų žiemoti nakvynės namuose ir naudotis kitomis čia teikiamomis paslaugomis.

 

Skalbs ir gamins patys

Nakvynės namai įrengti Klaipėdos g. 53, Gargžduose, netoli Viliaus Gaigalaičio globos namų, šalia taip vadinamo "Laugalių" penkiaaukščio, rekonstravus anksčiau čia buvusius garažus ir katilinę.

Projekto įgyvendinimo metu rekonstruotas pastatas, pastatytas priestatas,  įrengtas budėjimo kambarys, 5 gyvenamieji kambariai, kuriuose yra po tris lovas, asmens higienos, laisvalaikio, maisto gamybos ir maitinimosi, psichologo-psichoterapeuto, rūkymo, personalo, ūkinės paskirties patalpos. Veiks neįgaliesiems pritaikyti dušai. Atskiros dušo patalpos įrengtos vyrams ir moterims. Taip pat benamiai galės naudotis skalbykle ir džiovykle, išsilyginti išskalbtus drabužius, o virtuvėje patys gaminsis maistą.

Nakvynės namuose įsteigta 11 naujų darbo vietų, įsigyta kompiuterinė technika su programine įranga, baldai, buitinė įranga bei technika, tikslinė transporto priemonė.

Bendrosios nakvynės namų patalpos ir teritorija lauke bus visą parą stebimos vaizdo kameromis.

 

Per metus – 20 benamių?

Nakvynės namuose bus teikiamos Apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos socialinės rizikos suaugusiems asmenims. Planuojama, kad per metus įstaigos paslaugomis pasinaudos 20 tikslinės grupės asmenų.
Pasak V.Lygnugarienės, benamiai galės čia gyventi 6 mėnesius, esant ypatingoms sąlygoms, paslauga galės būti pratęsta atskiru sprendimu.

Tikimasi, kad socialinės rizikos suaugusieji asmenys bus integruojami į visuomenę informuojant, konsultuojant, tarpininkaujant jiems ieškant darbo, teikiant psichologinę pagalbą, suteikiant geresnes kasdienio gyvenimo sąlygas.

Projektą įgyvendino Europos Sąjungos regioninės plėtros fondas, Gargždų socialinių paslaugų centras ir Klaipėdos rajono savivaldybė.

 

Viliasi padėti

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė V.Lygnugarienė, nakvynės namai Klaipėdos rajono žmonėms reikalingi.

Pasak jos, Klaipėdos rajone galbūt ir nėra tiek benamių, kiek šalia esančiame uostamiestyje, tačiau žmonių, kuriems reikia pagalbos tikrai yra – užtenka atidžiau pažiūrėti į šalia turgaus ir netoliese  esančio prekybos centro prieigose besibūriuojančius žmones.

„Sutinku, kad sąlygos benamiams gyventi bus geros. Galbūt kiti tokių ir namuose neturi, tačiau turime suprasti, kad nė vienas juk nenorėtų keistis vietomis su likimo, aplinkybių ar nesėkmingai susiklosčiusio gyvenimo į benamystę įstumtais žmonėmis. Žmonėms čia bus teikiamos laikinos paslaugos, tikėkimės, kad vienam kitam padėsime įsikibti į gyvenimą, atsistoti ant kojų ir pradėti gyventi kitaip“, - sakė ji, aprodydama dažais dar kvepiančias nakvynės namų patalpas.

V.Lygnugarienė neslėpė, kad nuo idėjos steigti nakvynės namus iki šiandieninio rezultato praėjo beveik ketveri metai.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 329 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,