Mano GargždaiDviračių takų plėtros vizija – įkvepianti

Įvertinkite šį įrašą
(5 balsai)

Šiandien Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas savo kabinete priėmė entuziastus, siekiančius populiarinti važinėjimą dviračiais Gargžduose.

Klaipėdos rajono vadovas išklausė opiausias problemas, kurias įvardijo dviratininkai ir papasakojo apie dviračių takų plėtros planus. Naujienos, kurias gargždiškiams išdėstė meras, išties įkvepiančios. Tačiau pokyčių dar teks palaukti.

 

Analizuoja transporto sistemą

V.Dačkauskas papasakojo, kad 7 Vakarų Lietuvos savivaldybės, finansuojant Europos Sąjungai, užsakė regioninę galimybių studiją „Vakarų krantas“, kuri išsamiai analizuoja regioninės transporto sistemos optimizavimą, taip pat planuoja ekonomiškai pagrįstą Klaipėdos regiono bevariklio, lengvojo, viešojo ir vandens transporto sistemos plėtrą. Studijos, atsiėjusios 582 tūkst. litų, iš kurių 495 tūkst. litų apmokėjo ES, o 12,5 tūkst. litų prisidėjo ir Klaipėdos rajono savivaldybė, rengimas eina į pabaigą.

Pasak mero, šioje studijoje gana išsamiai buvo išanalizuotos dviračių takų plėtros galimybės ir poreikis Klaipėdos rajone.

„Neseniai savivaldybėje buvo aptarti ir konkretizuoti kai kurie sprendiniai, mūsų specialistai susipažino su planais ir išsakė pastabas plano rengėjams, pagal kurias projektas vėl bus koreguojamas, konkretinamas, - pasakojo meras. – Suprantame, kad dviračių takai rūpi ir yra reikalingi ne tik turistams, bet ir gyventojams, tikimės, kad ilgainiui vis daugiau žmonių rinksis galimybę į darbą 3-4 kilometrus minti dviratį, o ne važiuoti automobiliu, todėl turime įrengti ir tam tinkamą infrastruktūrą, pasirūpinti dviračių takų plėtra“, - sakė V.Dačkauskas.

Anot mero, planuojama, kad galimybių studiją bus užbaigta kitų metų antroje pusėje, o pagal ją savivaldybė galės planuoti dviračių takų plėtrą, jos eigą ir prašyti ES paramos iš 2014-2020 metų finansavimo laikotarpio.

 

Planuos dviračių takų plėtrą

V.Dačkausko teigimu, šiuo metu savivaldybė vykdo pirkimą dėl dviračių takų specialiojo plano parengimo užsakymo Klaipėdos rajone. Pirkimas vyksta, jau yra atplėšti vokai, renkamas viešo konkurso nugalėtojas. Šį planavimą taip pat finansuoja ES, ji skirs 102 tūkst. litų, 18 tūkst. litų pridės savivaldybė. Planui rengti bus naudojami ir studijoje „Vakarų krantas“ surinkti duomenys.

Meras priminė, kad šiuo metu Gargžduose įgyvendinamas vienas dviračių takų plėtros projektas –tiesiami dviračių ir pėsčiųjų takai palei Kretingos plentą ir Kvietinių gatvę. Šio projekto, finansuojamo pagal programą Gargždų turizmo infrastruktūros modernizavimas, vertė - 1 mln. 157 tūkst. litų. Iš šios sumos apie 908 tūkst. litų skiria ES, kitą dalį - 249 tūkst. litų, apmokės savivaldybė.

 

Atsiras nauji takai

Pasak V.Dačkausko, takas palei Kretingos plentą, beveik baigtas. Savivaldybė „spaudžia“ rangovus greičiau pabaigti atkarpą nuo Aušros link Kęstučio gatvės.

Kadangi atliekant rekonstrukciją, buvo įrengti dviračių takai Klaipėdos gatvėje, taip pat yra paklotas dviračių takas Kęstučio gatvėje, pabaigus dviračių takų įrengimą Kvietinių gatvėje ir  palei Kretingos plentą, Gargždai turės 3 kilometrų ilgio dviračių takų žiedą. Mero manymu, šis takas bus patrauklus ne tik turistams, bet ir miestiečiams.

V.Dačkauskas pasakojo, kad taip pat yra gautas finansavimas iš Kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos dėl naujo dviračių tako Gargžduose. Planuojama tiesti dviračių taką nuo Dariaus ir Girėno gatvės pabaigos, Pušų gatve link Vyturių gatvės ir  per šią gatvę link  J.Basanavičiaus gatvės.

Apie 908 tūkst. litų vertės projektas didžiąja dalimi finansuojamas iš Kelių plėtros programas, dviračių takas tęsis apie kilometrą.

Šiemet projektui jau gautas apie 100 tūkstančių litų tikslinis finansavimas, darbai prasidės nuo J.Basanavičiaus gatvės.

Meras taip užsiminė, kad ilgainiui, vystant karjerų teritoriją ir pritaikant ją poilsiui ir turizmui, čia taip pat planuojama įrengti ne vieną dviračių taką.

Pasak V.Dačkausko, savivaldybė taip pat sieks nutiesti dviračių taką nuo J.Basanavičiaus gatvės pabaigos iki karjerų.

Šiuo metu rengiamas techninis projektas, tikimasi gauti ES paramą šios teritorijos sutvarkymui.

 

Takus klos ir kelininkai

Kelininkai savivaldybės pageidavimu iš savo lėšų tiesia dviračių taką nuo Gargždų miesto ribos iki Dauparų. Taip pat kelininkų prašoma, atliekant planuojamas kelio rekonstrukcijas, nutiesti dviračių taką pagal krašto kelią nuo Dovilų iki Laugalių ir nuo Gargždų iki Vėžaičių.

Manoma, kad kelininkai šiuos planus įgyvendins per artimiausius keletą metų.

Savo ruožtu savivaldybė artimiausiu metu ieškos lėšų atnaujinti dviračių taką nuo Dariaus ir Girėno gatvės bei Kretingos plento sankryžos iki Laugalių kapinių.

„Šioje vietoje danga paklota daugiau nei prieš trisdešimt metų, yra akivaizdžiai susidėvėjusi,  netinkama, ieškosim galimybių pakeisti“, - žadėjo meras.

Daugiau apie dviračių takų plėtrą ir dviratininkų išsakytas problemas merui, naujienų portale „Mano Gargždai“ skaitykite rytoj.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 218 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,