Mano GargždaiGargždiškiai su architektų pagalba gražins miestą

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Nuo ryto „Lijo“ konferencijų salėje, o popiet – ir Gargždų erdvėse gargždiškiai moksleiviai su architektų pagalba gilinasi į viešų miesto erdvių struktūrą ir svarsto, kaip paprastomis priemonėmis jie patys galėtų pakeisti supančią aplinką.

Gargždų miesto bendruomenės inicijuotas renginys moksleiviams tęsis dar ir šeštadienį bei sekmadienį. Kūrybinėse architektūros dirbtuvėse dalyvaujantys moksleiviai pabandys atgaivinti vieną ar kitą Gargždų erdvę ir sukurs materialų, išliekamąją vertę turintį projektą. Jį visuomenė galės pamatyti jau sekmadienį.

25 įvairaus amžiaus gargždiškius neatlygintinai moko „Architektūros (vaikų) fondo“ savanoriai.

Šis projektas Gargžduose, kurį remia labdaros ir paramos fondas „Ateities banga“ bei restoranas-viešbutis „Lijo“, yra vasarą vykusio edukacinio projekto „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ tąsa.

Projekte, siekiančiame skatinti jaunimą tapti aktyviais savo aplinkos kūrėjais, dalyvauja jauni savanoriai architektai.

Šiandien Gargždų jaunimas diskutavo apie Gargždų erdves, kalbėjosi apie jaukiausias ir labiausiai atstumiančias miesto vietas, kritikavo ir svarstė, kuo patys galėtų prisidėti, kad viešosios erdvės keistųsi.

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Giedrė, viena iš projekte dalyvaujančių  „Architektūros fondo“ savanorių, gargždiškių traukti už liežuvio nereikėjo.

„Jaunimas neįtikėtinai aktyvus, turi savo nuomonę, akivaizdu, kad yra savo miesto patriotai ir jiems rūpi, kas ir kaip kuriama Gargžduose. Jau išgirdome dešimtis idėjų, vaikščiodami po miestą ir atsirinktas erdves, apsispręsime, kur kursime miestą keičiantį objektą, - sakė ji. - Dirbtuvėlėmis siekiame parodyti, kad rūpintis, puoselėti, keisti aplinką galima paprastomis, daug materialių ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančiomis priemonėmis,“- pasakojo savanorė.

„Architektūros [vaikų] fondas“ – tai jau trečius metus gyvuojanti savanoryste paremta „Architektūros fondo“ iniciatyva, kurianti ir įgyvendinanti architektūros edukacijos programas vaikams. Ją sudaro grupelė jaunų architektų, architektūros studentų, mokytojų.

Naujienų portalas „Mano Gargždai“ šį savaitgalį stebės ir skelbs, kaip jauniesiems architektams ir gargždiškiams seksis įgyvendinti idėjas.

 

Margaritos Mizaraitės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 249 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,