Mano GargždaiBibliotekoje pristatyta knyga apie prezidentą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

knyga

Vakar Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje ir Veiviržėnų filiale buvo pristatyta žurnalisto Viliaus Kavaliausko sudaryta knyga „Žmogus laiko taikinyje. Algirdas Brazauskas draugų ir oponentų akimis“.

Buvęs prezidento Algirdo Brazausko patarėjas Vilius Kavaliauskas ėmėsi sudėtingos užduoties - iš prezidento artimųjų, oponentų ir bendražygių sužinoti tai, ko Lietuvos visuomenė apie buvusį prezidentą nėra girdėjusi. Išklausęs 400 žmonių, tarp jų ir užsienio šalių prezidentus, 146 žmonių liudijimus jis sudėjo į šią knygą. 

V. Kavaliausko knygą pristatė artimai su prezidentu bendravęs Lietuvos žurnalistas ir politinis veikėjas, vienintelis Lietuvos Respublikos Seimo narys, buvęs išrinktas visoms šešioms kadencijoms Česlovas Juršėnas ir inžinierius, Lietuvos sporto ir politikos veikėjas, Klaipėdos miesto garbės pilietis Valentinas Greičiūnas.

Su garbiais svečiais gargždiškius supažindino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas. 
Susitikime svečiai pasakojo daug įdomių prisiminimų ir nuotykių iš A. Brazausko gyvenimo ir jo veiklos. Tuos prisiminimus dar labiau praturtino ir paryškino politikas Česlovas Juršėnas.

Pasak jo, A.Brazauskas buvo daugelio Lietuvos žmonių gerbiama išskirtinė asmenybė, kuri sugebėdavo rasti bendrą kalbą su paprastais žmonėmis, mokslo vyrais, atskirais vadovais ir savo pavaldiniais. Č. Juršėnas ir V. Greičiūnas pasidalino linksmais pasakojimais ir juokingais nuotykiais įvykusiais medžioklėje. 
Į susitikimą gausiai susirinkę gargždiškiai dalijosi asmeniniais prisiminimais apie prezidentą.

Buvusi Klaipėdos rajono apylinkės teisėja, visuomenininkė Donata Leketienė turėjo ne tik pastebėjimų dėl A. Brazausko biografijos, bet ir pačiam Č. Juršėnui.

Gargždų garbės pilietis V. Stasaitis ir V. Griušys pasidalino savo pastebėjimas apie prezidento būdą ir teigė, jog jis visuomet būdavo „žodžio“ žmogus.
Po renginio susirinkusieji turėjo galimybę įsigyti išleistą knygą su Česlovo Juršėno autografu. Visi, nespėję įsigyti šios knygos, galite ją rasti bibliotekos fonde arba knygą rezervuoti internetu.

 

Fotografijos iš J.Lankučio viešosios bibliotekos archyvo:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 456 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,