Mano GargždaiKraštiečių susitikimas – skirtingų kartų sąveikos šventė

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Donatos Liutikaitės nuotrauka. Donatos Liutikaitės nuotrauka.

J. Lankučio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas-diskusija su knygų „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“ ir „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ herojais.

 

Kartu su gausiu gargždiškių būriu dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė bei atminimo dovanomis herojus apdovanojo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Renginį organizuoja knygų leidėjai – VšĮ Leidybos idėjų centras. Renginio globėja LR švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Tai trečiasis tokio tipo susitikimų turo po Lietuvą renginys (1-asis įvyko Kaišiadoryse, 2-asis Jonavoje). Turas skirtas 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti ir labiausiai per šiuos metus nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti.

Pokalbį moderavo Lietuvos žurnalistų sąjungos prezidentas Dainius Radzevičius. J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas perskaitė iš tiesų ilgą sąrašą Klaipėdos rajono žmonių, garsinančių mūsų kraštą Lietuvoje ir pasaulyje, kurie pateko į leidinį. Pokalbio dalyviai: agronomas, agrochemikas, įkūręs Lietuvos žemdirbystės instituto Vėžaičių filialą ir jam vadovavęs iki 1989 m., 1990−1991 m., 1996−1998 m. Lietuvos žemės ūkio ministras, dr. Vytautas Knašys; Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus aktorinio meistriškumo mokytojas, apdovanotas dviem Auksiniais scenos kryžiais, Vaidotas Martinaitis; fotomenininkas, įkūręs pirmąją privačią spaustuvę nepriklausomoje Lietuvoje, apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, Saulius Jokužys; du geriausiai besimokantys Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai: Nojus Mukauskas ir Andrius Girdžius.

Renginyje dalyvavusiems Klaipėdos rajono bendruomenės nariams, žurnalistams, pedagogams ir ypač gimnazistams šis susitikimas buvo tarsi neformali naujausios Lietuvos istorijos pamoka, atviros skirtingų kartų sąveikos, pasidalijimo idėjomis ir patirtimi šventė.

Kiekvienas iš svečių prisiminė savo gyvenimą nuo pat vaikystės takų, paaugliškų savasties paieškų kelių ir klystkelių iki įvairiausių likimo posūkių augant ir bręstant iki asmenybės susiformavimo ir tikrojo pašaukimo atradimo. Nei vienas niekad nebuvo pamiršęs gimtojo Klaipėdos rajono, Gargždų, − vienaip ar kitaip stengėsi atiduoti duoklę savajam kraštui ir iki šiol tai daro.

Gimnazistai – Nojus ir Andrius – kalbėjo apie savo neilgos gyvenimo patirties svarbius pasirinkimus ir jau ryškėjančius atradimus, pasirenkant gyvenimo kryptį medicinos ir informacinių technologijų tose srityse, kurios mažiau tyrinėtos, kuriose dar galima ne tik sėkmingai dirbti, bet ir atrasti, išbandyti, sukurti ir pritaikyti.

Svečiai atsakė į renginio vedėjo ir auditorijos klausimus, diskutavo. Rėmėjai knygas dovanos krašto mokykloms, geriausiems gimnazijų mokiniams bei mokytojams, Klaipėdos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai bei jos filialams.

 

Donatos Liutikaitės nuotraukos:

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 376 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,