Kasmet atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui Aplinkos ministerija sulaukia padidėjusio gyventojų susidomėjimo alternatyviais būsto šildymo būdais. Statybos ir būsto specialistai aiškina, kad atsiskirti nuo centrinio šildymo sistemos – įmanoma, tačiau svarbu paisyti nustatytos tvarkos.
Kaip numato Šilumos ūkio įstatymas, pastato šildymo sistema, kaip ir kitos bendrosios pastato inžinerinės sistemos – pastato bendrojo naudojimo mechaninė, elektros, dujų, sanitarinės technikos ir kita įranga, įskaitant rankšluosčių džiovintuvus, – yra pastato bendrojo naudojimo objektai. Visi jie yra namo bendraturčių bendra nuosavybė, tad ją pertvarkyti galima tik gavus daugumos butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą.
Taupantieji pinigus ar norintys individualiai apšildyti savo būstą daugiabučių gyventojai ne tik turi apklausti kitus namo gyventojus, bet ir gauti savivaldybės administracijos išduodamą statybą leidžiantį dokumentą statinio paprastajam arba kapitaliniam remontui atlikti. Tuomet įrengiant, pertvarkant ar išmontuojant pastato šildymo bendrąją inžinerinę sistemą galima rinktis elektrinį ar dujinį šildymą.
Daugiabučio namo šildymo būdo keitimas prisijungiant prie ar atsijungiant nuo centralizuotų šilumos tiekimo inžinerinių tinklų užbaigiamas surašant statybos užbaigimo aktą. Kai pakeičiamas ne viso pastato šildymo ar apsirūpinimo karštu vandeniu būdas, atitinkamų butų savininkų ir šilumos bei karšto vandens tiekėjo sutartys laikomos nutrauktomis nuo statybos užbaigimo akto surašymo momento. Detali proceso tvarka aprašoma čia.
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Bus tikrinama perspėjimo ir informavimo sistema
25 balandžio 28, Pirmadienis 11:25 Paskelbtas Savivalda
-
Šiandien Klaipėdos rajone baigiamas šildymo sezonas
25 balandžio 17, Ketvirtadienis 11:01 Paskelbtas Aktualijos
-
Vasario šalčiai atsiliepė ir sąskaitoms: gyventojai vartojo daugiau šilumos būstams šildyti
25 kovo 19, Trečiadienis 14:24 Paskelbtas Aktualijos
-
Šiemet lapkričio šilumos kaina – mažesnė nei pernai
24 spalio 29, Antradienis 09:41 Paskelbtas Aktualijos
-
„Klaipėdos energija” pradeda šildymo sezoną su naujovėmis šilumos gamyboje
24 spalio 14, Pirmadienis 15:41 Paskelbtas Aktualijos
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 150 svečiai (-ių) ir narių nėra