Sunkiaatletė Lijana Jakaitė iškovojo mažąjį bronzos medalį

(3 balsai)
Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos nuotr. Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos nuotr.

Spalio 22 d. Rumunijoje (Bukarešte) vykusiame Europos jaunimo iki 23 m. sunkiosios atletikos čempionate Lietuvos atstovė Lijana Jakaitė (svorio kat. iki 71 kg) iškėlusi 88 kg laimėjo mažąjį bronzos medalį rovime.

Stūmime iškėlusi 106 kg sveriančią štangą ir dvikovėje surinkusi 195 kg galutinėje įskaitoje užėmė 5-tą vietą. Nugalėtoja tapo rusė Anastasiia Anzorova (100+126-226 kg), sidabro medalį laimėjo Ukrainos sportininkė Alina Marushchak (101+124-124 kg), trečia – ispanė Ilia Hernandez (87+118-205 kg).

Varžybose dalyvavo sportininkai iš 50-ies valstybių, vienintelę Gargždų atstovę Lijaną Jakaitę lydėjo treneris Edvardas Šauklys ir vadovas Robertas Skurdenis.

Lijana pasirodė puikiai, reikia pažymėti, kad tik vienu kg nusileido ketvirtos vietos laimėtojai. Sportininkė kartu su treneriu jau kuria ateities planus – šioje amžiaus grupėje dalyvauti ji galės dar du metus.

Treneriui Edvardui Šaukliui tai buvo istorija, 1996 m. jo sūnus tapo Europos čempionato III vietos laimėtojas iki 17 m. ir parvežė 3 medalius, dabar, po tiek metų, tik jau čempionate iki 23 m., Lijana Jakaitė nudžiugino trenerį, o jis savo ruožtu pakėlė kartelę aukštyn ir nežada jos nuleisti, nors trenerio stažas tuoj sieks 42 metus – užmigti ant laurų nežada.

Sportininkė ir treneris už finansinę pagalbą dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei. Jei šis finansavimas nenutrūks, atsiras rėmėjų, lieka laukti gerų rezultatų.

Kitas Gargždų sportininkės startas bus Alytuje, lapkričio 9 d., Lietuvos atskirų veiksmų čempionate.