Žemės ūkio ministerija lengvina nuostolių kompensavimo sąlygas ūkininkams. Nuo kitų metų bus galima kreiptis dėl kompensacijų ūkio pajamoms nukritus daugiau kaip 20 proc., o ne 30 proc., kaip yra dabar. Tam pritarta Vyriausybės posėdyje, rašoma Žemės ūkio ministerijos pranešime.
Šie Žemės ūkio, maisto ir kaimo plėtros įstatymo pakeitimai leis užtikrinti žemės ūkio veiklos stabilumą ir efektyvesnį žemės ūkio veiklos rizikos valdymą ir gauti paramą palankesnėmis sąlygomis.
Parama skiriama siekiant paskatinti taikyti rizikos valdymo priemones, kurios padeda aktyviems ūkininkams valdyti su jų žemės ūkio veikla susijusią ir nuo jų valios nepriklausančią gamybos bei pajamų riziką.
Nuo 2023 m. nustatytas 20 proc. atskiro žemės ūkio veiklos subjekto vidutinių metinių praėjusių trejų metų laikotarpio pajamų arba praėjusių penkerių metų laikotarpio vidutinių trejų metų pajamų, neįskaitant per tuos penkerius metus gautų didžiausių ir mažiausių pajamų sumų, netekimas.
Šiuo metu parama iš valstybės biudžeto lėšų, Europos Sąjungos fondų lėšų skiriama tik tuo atveju, kai pajamų sumažėjimas viršija 30 procentų.
Susiję įrašai (pagal žymę)
-
Praėjusį savaitgalį Klaipėdos rajone – du gaisrai: išvengta didesnių nuostolių, bet primenama apie saugumą
25 kovo 31, Pirmadienis 16:42 Paskelbtas Nusikaltimai ir Nelaimės
-
VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ stabdo nuostolingą maršrutą į Kretingą
25 kovo 26, Trečiadienis 17:08 Paskelbtas Aktualijos
-
Atsisakius taršaus automobilio – 1000 eurų kompensacija kelionėms traukiniais
24 rugpjūčio 07, Trečiadienis 10:34 Paskelbtas Aktualijos
-
Tiesioginių išmokų įvairovė: kokios galimybės ūkininkams gauti daugiau paramos
24 birželio 17, Pirmadienis 10:30 Paskelbtas Aktualijos
-
Už augintinių kastravimo paslaugas – kompensacija
24 birželio 14, Penktadienis 17:16 Paskelbtas Aktualijos
Palikite komentarą
Reklamos
Dabar svetainėje 403 svečiai (-ių) ir narių nėra