Šachmatininkų ir šaškininkų kovos prie 64 langelių

(2 balsai)
Zigmo Bitino nuotrauka. Zigmo Bitino nuotrauka.

Kovo 11 dieną Tauragėje vykusiose tradicinėse šachmatų „Atgimimo taurės“ varžybose puikiai kovojo Gargždų  „Sporto centro - Mintis“ bei Gargždų sporto mokyklos atstovai.

Tarp 47 šachmatininkų trečiąją vietą iškovojo Valdas Jonelys, surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų. Aštuntoje vietoje liko Arūnas Gincas (6 taškai), devintas – Robertas Mockus (6 taškai), dvyliktas – Rimvydas Lukošius (5,5 taško). Visi jie atstovavo  „SC - Mintis“. Gargždų sporto mokyklos auklėtiniai Antanas Žvinklys (10 vieta) ir Danielius Raudys (13 vieta) surinko po 5,5 taško. M.Kerpės sąskaitoje – 5,5 taško ir 15 vieta, Roko Liutvino – 4,5 taško, 23 vieta. Komandinėje įskaitoje „SC – Mintis“ pasidalijo 1-2 vietas su Raseinių šachmatininkais, Gargždų sporto mokyklos jaunieji šachmatininkai liko šešti tarp 12 komandų.

Kovo 14-15 dienomis Telšiuose vykusiose Žemaitijos krašto šachmatų varžybose „Telšiai-2015“ vėl dalyvavo būrys mūsų rajono šachmatininkų. Tiesa, turnyro reitingų vidurkis buvo gana didelis, tad mūsiškiams nebuvo lengva kovoti dėl aukštesnių vietų. Nepaisant to, Gargždų sporto mokyklos auklėtinis Antanas Žvinklys tarp 59 dalyvių sugebėjo iškovoti aukštą 27-ąją vietą (6 taškai iš 11 galimų) bei pasikelti asmeninį reitingą net per 50 punktų. Nedaug nuo jo atsilikęs Mantas Kerpė buvo 32-as (5,5 taško), plius 23 reitingo balai.  „Sporto centrui - Mintis“ atstovavęs Rimvydas Lukošius su 6 taškais iškovojo garbingą 25-ąją vietą.

Gargždų šachmatininkai ne tik aktyviai dalyvauja respublikinėse varžybose, bet ir kovoja rajono mastu organizuojamuose įvairiuose renginiuose. Daugiau kaip du mėnesius klubo patalpose tęsėsi šachmatų „Žaibo“ maratonas. Jame dalyvavo  26 šachmatininkai. Po atkaklios ir permainingos kovos nugalėtoju, beje, jau šešioliktą kartą, tapo Kalotės kaimo gyventojas Arvydas Mickus. Jis taip pat laimėjo ir po to vykusį „Žaibo“ čempionatą. Antras vietas šiuose turnyruose iškovojo Vasilijus Čiornas, o trečias maratone liko Darius Alekna, „Žaibo“ čempionate – Arūnas Gincas.

Veteranų šachmatų varžybose (per 60 metų) nugalėtoju tapo 71-erių Eugenijus Slušnys. Antras liko Stanislovas Anužis, trečias – Steponas Jurgaitis. Nedaug nuo jų atsiliko Arūnas Žemaitis ir Petras Mitkevičius. Ypač neišsenkančia energija žavi vėžaitiškiai A.Žemaitis ir S.Jurgaitis. Jie jau įpusėjo devintą dešimtį, o prie lentos kovoja tarsi jaunystėje!

Nuo šachmatininkų nenori atsilikti ir šaškininkai. Šaškių „Žaibo“ maratono prizininkai išsidėstė tokia tvarka: 1. Gediminas Radzevičius; 2. Povilas Žemgulis; 3. Alfonsas Gagilas. Po to vykusiose šaškių „Žaibo“ pirmenybėse nugalėjo Povilas Žemgulis, finale įveikęs Darių Sungailą. Trečias liko Alfonsas Gagilas, mažajame finale nugalėjęs principingai kovojusį Gargždų sporto mokyklos auklėtinį Danielių Raudį.

Šaškių veteranų pirmenybes laimėjo Povilas Žemgulis, antras buvo Alfonsas Gagilas, trečias – Petras Mitkevičius.

Klube kas vakarą tiksi laikrodžiai. Šiomis dienomis prasideda rajono komandinės šachmatų pirmenybės, jau prasidėjo šaškių „Pavasario taurės“ atrankos varžybos, pajėgiausi rajono moksleiviai-šachmatininkai ruošiasi įvairių amžiaus grupių klasikinių šachmatų Lietuvos pirmenybėms.