Mano GargždaiBibliotekoje - svečiai iš Kaliningrado

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Bibliotekoje lankėsi svečiai iš Kaliningrado Bibliotekoje lankėsi svečiai iš Kaliningrado

Spalio 30 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka sulaukė garbingų svečių. Bibliotekoje lankėsi Kaliningrado apskrities mokslinės bibliotekos direktorė Nina Rūzova ir Kaliningrado bibliotekų asociacijos vykdomoji direktorė Jana Skurikhina.

Šio susitikimo iniciatorius - Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas. Būdamas Viešųjų bibliotekų asociacijos tarybos nariu, direktorius siekia skatinti bendradarbiavimą ne tik su kitomis Lietuvos bibliotekomis, bet ir užmegzti glaudžius partnerystės santykius su artimiausiais kaimynais.

J. Gutauskas kartu su pavaduotoja D. Cipariene svečiams suplanavo turiningą dienotvarkę: vos atvykę keliavo į rašytojos Ievos Simonaitytės gimtąjį miestą Priekulę, lankėsi Priekulės miesto bibliotekoje, bendravo su bibliotekininke Diana Karaliene. Kiek vėliau laukė išvyka į viešosios bibliotekos Dovilų filialą. Suplanuotame susitikime su bibliotekininke Eligija Žukauskiene ir Dovilų seniūne Nijole Ilginiene, Nina Rūzova ir Jana Skurikhina sužinojo daug įdomios informacijos apie biblioteką ir Dovilų miestelį, jame bendruomenės švenčiamas šventes bei puoselėjamas krašto tradicijas.

Svečius maloniai nustebino susitikimas su Jono Lankučio viešosios bibliotekos kolektyvu. Direktorius J. Gutauskas ir pavaduotoja D. Ciparienė pristatė skaidres apie biblioteką, leidinius, kuriuos išleido biblioteka. Svečiams ypač patiko nuotaikingas bibliotekos klipukas, kuriame virtualiai galima susipažinti su biblioteka ir jos darbuotojais. Kaliningrado bibliotekų asociacijos vykdomoji direktorė Jana Skurikhina ir mokslinės bibliotekos direktorė Nina Rūzova domėjosi bibliotekoje vykdomais renginiais, parodomis, viešnias džiugino draugiškas bibliotekos kolektyvas, kuris išsamiai pristatė savo darbo specifika, aprodė fondus. Moteris nustebino bibliotekos skaitykloje esantys „Didžiosios Tarybinės enciklopedijos“ leidiniai, prie kurių jos noriai fotografavosi. Daug susižavėjimo sukėlė šiuo metu bibliotekos skaitykloje eksponuojama S. Kausteklienės riešinių ir pirštinių paroda.

Gerų emocijų viešnios pasisėmė aplankydamos Vaikų literatūros skyrių, kur vedėja Daiva Ringienė papasakojo apie darbo su vaikais ir jaunimu ypatumus, parodė neseniai įkurtą Atvirą jaunimo erdvę, vaikų žaidimų zoną, fondus.

Pasisvečiavus Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje, laukė apsilankymas Vėžaičių filiale, kur bibliotekininkė Irena Baltaragienė aprodė istoriją menančias bibliotekos patalpas, knygų fondus, supažindino su savo darbo metodika. Viešnagė Klaipėdos krašte tęsėsi toliau – jų jau laukė Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.

Bibliotekininkes iš Kaliningrado sužavėjo čia dirbantys, entuziazmu trykštantys žmonės. Nina Rūzova, pasirašydama Svečių knygoje, padėkojo už svetingumą, o išvykdamos damos vylėsi, jog ši graži bendradarbiavimo pradžia taps ilgo draugystės kelio pirmaisiais žingsniais.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 420 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,