Gargždų baidarininkai skynė laurus Naujojoje Zelandijoje

G. Šiaškus, S. Bulovas ir A. Ambotas. Klaipėdos r. savivaldybės nuotr. G. Šiaškus, S. Bulovas ir A. Ambotas. Klaipėdos r. savivaldybės nuotr.

Šių metų balandžio 21–30 dienomis Auclande (Naujoji Zelandija) vyko pasaulio sporto meistrų žaidynės (World masters games), kuriose varžėsi profesionalų karjeras jau baigę sportininkai. Varžybos tapo vienu didžiausiu sporto renginiu per visą istoriją – jose jėgas 28-iose sporto šakose išbandė net 28 000 sportininkų iš 105 šalių.

Lietuvai šiose žaidynėse atstovavo Lietuvos sporto meistrų asociacijos „Penki žiedai“ delegacija, kurią sudarė 80 dalyvių ir juos lydintys asmenys. Tarp jų − du Gargždų baidarininkai, VšĮ baidarių sporto klubo „Angelai“ atstovai: Sigitas Bulovas ir Gintautas Šiaškus, iškovoję 6 aukso ir 2 bronzos medalius.

S. Bulovas, irkluodamas dvivietę baidarę su australu Darrenu Lee 1000, 500 ir 200 metrų nuotolio rungtyse 50−54 metų amžiaus vyrų grupėje iškovojo 3 aukso medalius. Plaukdamas su vienviete baidare jis pelnė bronzą 1000 m rungtyje, 500 m rungtyje jis užėmė 5 vietą, o 200 m nuotolyje finišo liniją kirto 6-tas.

G. Šiaškus, irkluodamas poroje su JAV gyvenančiu lietuviu Aleksandru Ambotu 1000, 500 ir 200 metrų nuotolio rungtyse aukso medalius iškovojo 55−59 metų amžiaus grupėje, o vienviečių baidarių 200 metrų rungties plaukime G. Šiaškus užėmė 3-iąją vietą.

Pasaulio meistrų žaidynės vyksta kas ketverius metus. Kitos žaidynės 2021 metais vyks Kansai mieste (Japonija).

Šiuo metu mūsų baidarininkai ruošiasi Pasaulio baidarių irklavimo maratono čempionatui, kuris vyks rugsėjo mėn. Pietermaritzburge (Pietų Afrikos Respublika).

Gargždų baidarininkai už pasiektas pergales yra dėkingi ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai, skatinusiai ir parėmusiai jų dalyvavimą žaidynėse.